Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A bal nagy lábujjamon benőtt...

A bal nagy lábujjamon benőtt mind két oldalon a köröm és vadhús jött rá mind két oldalon! A köröm sarka már kinőtt a vadhúsból de van egy kisebb az ujjam elején a köröm alatt. és az nagyon aggaszt! Mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés

Az ujjam nem fáj,de viszont gennyes váladék jön ki belőle!

Egyszer már kivágták de nem lett jó az után sem,így most nem szeretném kivágatni vagy levetetni...fáj is meg nem 100%-os!

Neugranormon kenőcsös dunctkötést szoktam rárakni,az megszárítja a vadhús meg kisebb lesz tőle úgy vettem észre,van még tetran kenőcsöm is néha azt is szoktam rá kenni!

Ha tudnátok hasonló tippeket/tanácsokat adni amivel jobb lesz és elkerülhetem a köröm levételtét azt meg köszönném !

És azt honnan tudom meg ha elfertőződik ?

Segítsetek!

Köszönöm !



2014. febr. 27. 19:26
 1/6 anonim válasza:
Voltam már nekem is vadhús a lábamon, de nekem nem csak kivágták hanem a vadhúst is levágták. Amit tudok ajánlani az kicsit drága lesz de érdemes beszerezni (nekem nagyon sokat segített) Biotron lámpát.
2014. febr. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha már gennyedzik akkor el van fertőzve.

Régi módszer (nálam bevált) éjszakára paradicsom kötést kell rátenni.

Félbevágott paradicsomot kell rátenni és fóliát rá, beburkolod még gézbe is (ezzel kötöd le a fóliát)és ez így összegyűjti a gennyet.


Bár én már inkább mennék a sebészetre.

2014. febr. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A biotron lámpa miért lenne jó rá,mit tud az ?

levágni nem fogják a lábujjam emiatt ?

2014. febr. 27. 20:05
 4/6 anonim ***** válasza:

A bioptron lámpa cca 300000.- ft. A legkisebb is 100000.-

Viszont nehezen hiszem el, hogy ha hetente megnézed a lábadon a körmöt, akkor az ugrásszerűen benőne.

Az a lámpa egyébként tényleg jó dolog, de attól a köröm még ugyanúgy nőni fog.

2014. febr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
NE PARADICSOMOZZ! A párakötés ugyanaz,de én már láttam paradicsom miatt elfertőződni nem egy sebet. Kénytelen leszel sebészetre elmenni,mert ahogy már írták,a vadhúst csak úgy lehet eltüntetni,ha levágják. A Bioptron lámpa valóban nem rossz,jó gyulladáscsökkentő,de a vadhúst nem "mulasztja" el.
2014. febr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mercsa válasza:
Vegyél Aloe Vera növényt, minden este most le a sebet 30 Másodpercig zuhany alatt majd töröld szárazra, az aloeveraából törlő egy kis darabot szed ki a kocsonyás részt Ted rá a sebre majd ragaszd le gézlappal. Egy két hét alatt helyre fog jönni a lábujjadon a gyulladás, le fog száradni a vadhús.
2019. nov. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!