Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szobatársaim gombát termeszt...

A szobatársaim gombát termesztenek, valami károsító egészségtani hatása lehet ránk nézve?

Figyelt kérdés
Elkezdtek csiperkét termeszteni egy dobozba, bespórázott talaj meg minden volt egy csomagban, az első termést már leszedték, de olyant hallottam a spóra veszélyes az emberi egészségre, ez igaz vagy csak a penész spórával van ez a gond?

#gomba #spóra #egszészség veszély
2014. máj. 19. 06:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ehető gomba spóra nem - hacsak nem vagy rá allergiás.

A mikrobiológiában használatos spórák bizony veszélyesek lehetnek, de azzal laboratóriumi körülmények között foglalkoznak, és azt nem is tudnák tenyészteni (spec. eszközök, táptalaj kell).

2014. máj. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

akkor a csiperke spóra nem veszélyes?

Nem vagyok allergiás rá.

2014. máj. 19. 07:03
 3/4 anonim ***** válasza:
A csiperkéé nem veszélyes. Mondjuk emlékeim szerint mi kamrában termesztettük a csiperkét, nem igazán szobába való :-), de nem lesz tőle semmi bajod.
2014. máj. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De ha váltana magic mushroom-ra feltétlenül szólj nekem. (Csak vicc volt.)
2014. máj. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!