Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gondnokság alá helyeztetés...

Gondnokság alá helyeztetés folyamata? (ha rossz kategóriába írtam, tegyétek át)

Figyelt kérdés

Anyukám 77 éves .kb 70 éves korától vettük észre, hogy iszik, gyógyszerre.nyugtatót szed,és arra sört,vagy bort, lehet, hogy nem sokat, de ilyenkor észrevenni rajta...Egyedül él, 2 lánya van,de se hozzám, se a nővéremhez nem akart soha költözni,egyedül szeret lenni.Mi pedig dolgozunk,ráadásul, 12,24 órában, szóval,ha itt lenne is, nem tudnánk mindig vele lenni.


Tavaly elesett,gipszben volt a lába, egyre nehezebben látja el magát,úgy mondom,inkább elhagyja magát.Halomban áll a mosatlan, felmosni, porszívózni ritkán szokott...Inkább a tv előtt ül egész nap..Ha elmegyünk, előre be kell jelenteni mikor, de még így is kupi fogad sokszor.Ilyenkor rendet rakok, de minden ugyanúgy van legközelebb...Nagy nehezen rábeszéltük, adjuk be a jelentkezést egy idősek otthonába, de nem nagyon akar bemenni.Házi seg. nyújtásra is beadtuk, jár hozzá egy gondozónő.Ma felhívott, hogy szanaszét van hajigálva minden, zavart, elviteti pszichiátriára.Végül mégse vitték el.Nem tudom, mit kellene csinálni, de egyedül nem maradhat.Mi a nővéremmel 2 másik, különböző városban lakunk anyutól.Otthonba nem biztos ,hogy bevennék, mert lehet, hogy pszichiátriai elhelyezést igényelne.Ehhez kellene a gondnokság alá vétel...Ja, és viszonylag jó nyugdíja van 110 e(nem sok, de nem is 50-60 e) mégis hó végén kölcsön kéreget tőlünk, mert elfogy a pénze...(mi kevesebből élünk).lehet,hogy elfelejti,hova tesz, vagy elveszti, nem tudom.


Kérem, csak normális,hasznos választ írjatok!


2014. máj. 22. 15:52
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!