Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik belsőleg használtak már...

Akik belsőleg használtak már citrom illóolajat: hogyan adagoltátok (napi hány alkalom/hány csepp), mivel vettétek be (hordozó)?

Figyelt kérdés

2014. máj. 28. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Mire akarod használni?
2014. máj. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia! Úgy tudom, hogy igen sokoldalúan használható illóolaj, rengeteg "pozitív tulajdonsága" van. Aromaterápiával foglalkozó könyvben olvastam, nem sorolom fel, hogy mire való, mert kb. 30 dologra! :-)

Tkp. minden "jó" tulajdonságát ki szeretném használni.

Tegnap olíva olajjal vettem be. Ma salátára csepegtettem...

Valami jobb alternatívát keresnék, mert étkezési olajat nem annyira akarnék bevenni.

Lehetne kockacukorra cseppentve bevenni vagy mézzel, esetleg alkohollal, de ezekre nem szántam rá magamat. A kockacukor részemről kizárt.

Így, ha valakinek van egyéb ötlete, nagyon várom! :-) Köszi!

2014. máj. 29. 15:25
 3/3 A kérdező kommentje:

Találtam, idézem:

"Az Elő-Indiában honos, a Földközi-tenger vidékén és más trópusi vidékeken termesztett fa gyümölcsének héjából préselés útján nyerik az illóolajat.

HATÁSAI: Baktériumölő (gőze 15 perc alatt elöli a meningococcust, két óra alatt a pneumococcust, a staphylococcust, néhány óra alatt pedig a streptococcus-szal is végez. A baktériumtenyészetre közvetlenül cseppentve a staphylococcus 5 perc alatt, diftéria kórokozója 20 perc alatt elpusztul.) Élénkítő. Lázcsillapító. Erősítő. A szimpatikus idegrendszerre is erősítöleg hat. Szíverősítő. Érfal-erősítő. Vérnyomás-szabályozó. Vérviszkozitás-növelő. Vérképző. Nyugtató. Gyomorsavcsökkentő. Epehajtó. Hasnyálmirigy működését szabályozó. Féregűző. Viszketéscsillapító. Rovarcsípés hatásait csökkentő. Méregtelenítő. Sebgyógyító. Hangya- és molyűző.

HASZNÁLATA:

Belsőleg: Fertőző betegségek, lázas állapot, magas vérnyomás, "sűrű vér", érgyulladás, hajszálér-gyengeség, vesekő. gyenge

vizeletkiválasztás, gyomorsavtúltengés, gyomorfekély, emésztési zavarok, csonttuberkulózis, vérszegénység, különböző vérzések (gyomor, bél, húgyvezeték, orrvérzés), májbetegségek, hasmenés, vérhas, tífusz, bélférgek ellen.

Külsőleg: Orrvérzés, homloküreg-gyulladás, nyálkahártya-gyulladás, szájüregi gyulladások, orr, fül, gége gyulladásai, szem

kötőhártya-gyulladás, herpesz, kiütések. pattanások, furunkulusok, elgennyesedett sebek, fagyások, ótvar, tetvesedés, rühesség, rovarcsípés, túlzott faggyútermelés, törékeny köröm, bőrproblémák ellen. Illatosító lámpával párologtatva kiváló helyiségfertőtlenítő."

2014. máj. 29. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!