Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alacsony a vérnyomásom, vagy...

Alacsony a vérnyomásom, vagy ennél komolyabb bajom van? Akinek van ötlete/hasonló problémája segítsen!

Figyelt kérdés

Úgy két és fél éve (nem sokkal azután, hogy elkezdtem karatézni), egyik edzés végén rosszul éreztem magam. Sötét foltokat láttam, majd ájultan hátraestem. Az egész el lett intézve azzal, hogy csak megerőltettem magam, és egyébként is alacsony a vérnyomásom. Előfordul viszont, hogy ha ülök/fekszem, és hirtelen állok fel, elkezdek szédülni, homályos lesz a látásom.

Ma, fürdés után szálltam ki a kádból, és megint rosszul lettem. Ezúttal a hallásom is tompult, ráadásul hiába ültem le egy picit a kád szélére, nem javult a helyzet. Kifelé menet volt egy apró kiesés, és azt vettem észre, hogy a földön térdelek. Valószínű, hogy az eséstől tértem magamhoz. Kimentem a konyhába, teát töltöttem magamnak, majd jöttem befelé a szobába, és újabb kiesés után a földön feküdtem, a tea kiborult. Azóta elmúlt a szédülés, a kezdeti sokkon is túl vagyok, de félek, hogy valami komoly bajom van.

Aki tud, kérem segítsen!

14/L


2009. dec. 30. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen korú lányoknál normális jelenség a szédülés, még később is.

A legutóbbi ájulgatásaid is fürdés után voltak. Valószínűleg meleg volt a víz, sokáig ücsörögtél benne utána hirtelen álltál fel. Ez teljesen normális, ilyenkor mindenki ezt érzi.

Fekvés, ülés után való hirtelen felállásnál is teljesen normális ha megszédülsz.

Nincs semmi bajod.

2009. dec. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ, nagyon megnyugtattál. :)
2009. dec. 30. 20:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ez a nap után mindenképpen legkésöbb hétfön menj el a háziorvoshoz, de ha esetleg megint elájulsz akkor megint azonnal menj el, mert elájulni nem normális. èn ebben inkább alacsony vércukor szintet látok, mert nekem fogyókura latt van ilyen töneteim, pont ahogy leírtam, mikor semmit nem eszek de sokat mozgom.

De ezt az orvos tudja megmondani mitöl van. Ha csak szédülgetsz egyél egy darab száraz kekszet, vagy egy kisszelet kenyeret, vagy egy szem szölöcukrot, ha ettöl jobban vagy akkor a vércukor szinted ingadozik, de mindneképpen menj el hétfön legkésöbb orvoshoz.

Nekem is nagyon alacsony a vérnyomásom, annyira hogy rendszeresen adok vért és az elsö párnál az orvos mindig nem akart engedni vértadni mert túl alacsony volt, azóta tudom hogy ha ugrálok elötte egy kicsit akkor pont jó lesz mikor az orvos megvizsgál.

2009. dec. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a te válaszodat is, vércukorral valószínűleg igazad van. :)
2009. dec. 31. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!