Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Buszon hányós vagyok, mit tegyek?

Buszon hányós vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Régebben mindig rosszul voltam buszokon, sápadt lettem hányingerem lett, stb. Elméletileg kinövi az ember 1 idő után. 20 éves vagyok jelenleg és nem próbáltam még ki egy hosszabb utazást gyógyszer nélkül. Dedalon-t használtam mindig, de most épp nem tudok venni és 2 nap múlva 2 órás utam lesz, majd aznap este visszafelé is. Szerintetek, ha előre ülök a buszon, nem fogok hányni, mert "elméletileg" az jót tesz ilyen esetekben. Van B-vitaminom, hallottam olyat, hogy az is jó lehet ilyen esetekben, de azt mikor kéne bevennem? Vagy valami más tipp/ötlet?

2014. máj. 29. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A B vitamin is jó lehet. Én is szedtem azt már hányinger ellen. A legjobb, ha utazás előtt egy fél órával veszed be kb.

És megmondom neked őszintén, hogy én is ilyen voltam és ha azt is mondják, hogy kinövi az ember, azért nem feltétlenül. 26 éves vagyok és a mai napig néha elkap a hányinger a buszon. Olyankor légzéstechnikát alkalmazom, illetve próbálom elterelni a figyelmemet a rosszullétről, mindig szoktam magammal vinni zenelejátszót vagy a telefonomon hallgatok zenét, bámulok kifelé a buszból és át is szokott rajtam menni. Illetve amit semmiképpen ilyenkor nem szoktam, hogy egy pontra lefelé figyelek. Mert akkor azonnal rosszul leszek. Így tehát buszon olvasni sem tudok, mert egyből elkap a rosszullét.

Remélem azért tudtam segíteni.:)

2014. máj. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Kibirtam idáig, elől ültem, B1és B6 ot vettem be, nem tudtam.melyik lesz jó.
2014. máj. 31. 11:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Elől kell ülni, és próbálj mondjuk a tájra koncentrálni.
2014. jún. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Eddig tartott a rosszullét, gyógyszer nélkül utaztam többször is, másfél órákat és semmi bajom.:) Kinőttem:D Lehet csak az idegesség miatt voltam rosszul, csak már sokadjára járom ugyanazt az utat így már megszokott.
2014. aug. 5. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!