Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fuldoklás álomban és a valóság...

Fuldoklás álomban és a valóságban is. Tud erről valaki valamit?

Figyelt kérdés
az éjszaka azt álmodtam hogy a barátom és én közöttem egy idős nő alszik aki egyszer csak elkezd fojtogatni...próbálok hangosan megfulladni hogy a barátom felkeljen és segítsen...és akkor télleg felkeltett(a valóságban) mert hallotta hogy valami nincs rendbe és télleg fulladoztam nem csak álmomban...erre valaki magyarázatot adni?Előre is köszönöm!

2014. jún. 2. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Tapasztalataim alapján 2 verziót tudok elképzelni:


1. tényleg fulladoztál valami miatt


2. ezt tartom a valószínűbbnek: hirtelen ébredtél volna fel és ilyenkor az izmok még blokkolva vannak, nem tudsz mozogni tulajdonképpen, ez egy ijesztő érzés általában és a legtöbb embernél nagyon gyors levegővétellel jár (az álomba beépülhet bárhogy, úgy is, hogy azt hiszed fojtogatnak), tehát a barátod ezt láthatta, hogy zihálsz, nagyon gyorsan veszed a levegőt. Maga a jelenség teljesen normális, csak kellemetlen.

2014. jún. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Éjszakai pánikroham is lehet. Igyál este citromfű teát.
2014. jún. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm hogy normális válaszokat kaptam :D

igen elég kellemetlen és attól tartok most hogy ha egyedül leszek és nem lesz ki felkeltsen akkor mi történik...

a citromfűről már én is olvastam és ezen kívül sok jó hatása is van úgyhogy valószínű hogy kipróbálom.és a pánikroham sem kizárt mivel sok más pánikrohamra utaló panaszom is van. azért remélem többször nem élem át ezt mert rettentő volt.

2014. jún. 2. 21:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, na most már biztos vagyok benne, hogy ez az, amit írtam, ez nem pánikroham egyébként, de pánikbetegeknél gyakoribb. A lényeg az, hogy ne ijedj meg, ha nincs ott éppen senki akkor sem lesz semmi baj, mert ártalmatlan a dolog, csak tényleg baromi ijesztő, bár ha sokszor előfordul akkor már nem annyira.
2014. jún. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem most kicsit megnyugodtam...remélem többször nem fordul elő...köszönöm a segítséget! :)
2014. jún. 2. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!