Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bántalmazás.74 éves Édesanyáma...

Bántalmazás.74 éves Édesanyámat élettársa (alkoholos állapotban) időnként bántalmazza. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

3 éve "élnek" együtt. Pár hétig csodásan, irigylésre méltóan. De már egyre rövidebbek ezek az időszakok és csúnya összeveszések után "szétköltözés". Ezekről mindig aznap, vagy utólag szerzek tudomást, mivel tudja Anyukám, hogy haragszok az életmódjáért, egyébként sem vagyok hajlandó az életükbe beleszólni. Nem fogok a vita hevében köztük üvöltözni, mikor tudom, hogy két nap után már újra együtt vannak.

Viszont az elmúlt fél évben az Anyukámon többször látok sérülést (főleg az arcán), utólag bevallja, hogy a B. vágta pofon, többször nekilökte már a szekrénynek olyan erősen, hogy a fejét, vállát, egyéb testrészeit csúnyán megüti.

Az Anyukám suicid kísérleteit már nem is említem, mert mind lelkileg, mind fizikailag olyan megterhelő, hogy írni sincs mit róla.

Egyébként is beteg már (szívbetegség, csigolyaösszeroppanása is van).

Sokszor napokig nem is hívom telefonon, mert annyira haragszom rá, bár ennek ellenére folyamatosan aggódom érte.


Tehetetlennek érzem magam, nem látom a megoldást. Biztos vagyok benne, hogy az Anyukám is kiprovokálja, hogy megüti az élettársa. A vita hevében olyan mondatokat és szavakat használ, hogy még az én fülem is ketté áll.

Ráadásul makacs, kifejezetten önálló életet akar élni, sokszor a hangján érzem, hogy baj van, de hazudik, hogy rendben van minden.


Az életébe nem kívánok beleszólni, ha tehetném meg is tagadnám, mert olyan undorom van tőle (gondolom zeng az egész lépcsőház a mocskolódásuktól).


Folyamatosan ideges vagyok, remegve ébredek, ha már 3-4-szeri hívásra nem veszi fel a telefont, akkor már rettegek. Dolgozom, nem tudok mellette lenni, főleg ha hetekig meg szépen elvannak az élettársával.

Természetesen bizonyítékaim nincsenek, mert ahogy tanultam: "egy asszony szoknyája mindent eltakar" elv működik a családban.


De !

Akármilyen is az Anyukám, az élettársának akkor sincs joga Őt megütni, szekrényeknek nekilökni, hogy fájdalmai vannak emiatt.

Bármikor történhet súlyosabb probléma (lelöki a meredek betonlépcsőn).

Folyamatosan rettegek !

Mit tehetnék?

Ha a rendőrségre elmegyek .... tudnak bármit is tanácsolni?

Ha már panaszt teszek .... az élettárs adatait leadom ... tudomást szerzek róla, hogy újra bántja az Anyukám .... kimennek? ... számonkérik tőle a tetteit?


Nagy köszönettel vennék valamilyen használható tanácsot.



2014. jún. 3. 10:48
 1/2 anonim ***** válasza:
ha rendőrségre elmész ott tehetsz feljelentést... attól függ hogyan szeretnéd elintézni ezt a dolgot?
2014. jún. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én szeretném békésen elintézni, de az elmúlt 1-1,5 évben a B. annyi ígéretet tett már, hogy ki lehetne vele tapétázni egy falat.

Sajnos az alkohol befolyásoltság (főleg a pacsmagolt bor fogyasztás) az elmúlt hónapokban egyre több, de az elmúlt fél évben már többször is előfordult fizikai tettlegesség.

Ha józan, akkor "tüneményesek együtt".

Úgyhogy ... az események gyakoribbak és súlyosabbak :(

Nagyon ideges vagyok, és folyamatosan rettegek, "rémképeim" vannak :(

2014. jún. 4. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!