Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha az epehólyag jobb oldalon...

Ha az epehólyag jobb oldalon van akkor miért van az hogy ha nekem bevadul akkor kb ugyan ott ahol van csak bal oldalt fáj?

Figyelt kérdés
nem egyszer voltam már vele orvosnál meg ügyelet is volt kint ( de ennek mármint az ügyelet kihívásának már hálistennek van már néhány éve ) de csak annyit mondtak hogy nincs epekövem meg a doki azt mondta hogy átsugárzik de hogy vagy miért? meg miért közben mikor szenved akkor miért van bennem olyan érzés mint ha ott ahol fáj mint ha valami kaparászna belülről...

2014. jún. 6. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs epeköved, és a bal oldalon van fájdalmad, akkor miért gondolod, hogy ez epegörcs? Egy reflux vagy egy gyomorfekély esélyesebbnek tűnik.
2014. jún. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
mert akkor jön elő ha olyat eszek, pl rántottát, füstölt ételeket vagy fűszereseket... így srégan az alsó 1-2 bordám körül bal oldalt/előlről meg olyan leírhatatlanul rossz hülye érzés meg szúrkál... még a fejem is belefájdul.. ilyenkor még az ételek szagától is rosszabb lesz... ugyan akkor a no-spa/rovachol kombó a kóla meg a diétázás elmulasztja az ilyen gondokat... meg pl a karalábét sem tudom megenni sem főve sem nyersen mert attól is kegyetlenül tud fájni...
2014. jún. 7. 00:00
 3/3 A kérdező kommentje:
Mikor az ügyeletes doki jobb oldalt az epémnél nyomkodta hogy kitapintsa hol érzékeny, akkor mikor megtalálta azt a pontot akkor hullámszerűen megerősödött a bal oldalon a fájdalom... de ez miért van hogy ha az epém görcsöl akkor nem is ott fáj ahol van hanem a másik oldalt?
2014. jún. 7. 00:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!