Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A rendszeres véradásnak van...

A rendszeres véradásnak van valamilyen egészség károsító hatása?

Figyelt kérdés
2014. jún. 7. 00:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs, és nagyon helyes, hogy adsz vért rendszeresen. Amúgy ott úgy is ellenőrzik a hemoglobin értékedet, ha alacsony lenne nem adhatnál vért, szóval csak büszke lehetsz magadra, hogy rendszeresen adsz vért.
2014. jún. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1995-óta vagyok (kisebb kihagyásokkal) rendszeres véradó (véradások száma: 67)

Eddig jobb karból KB: 10 szer adtam azért mert véradás után valamilyen rejtélyes okból mindig nagyon fáj a jobb karom (nem a szúrás helye)

Ha csak balból adok vért az nem fogja az eret tönkretenni

az állandó "ugyanoda" szúrás miatt?

2014. jún. 7. 00:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs károsító hatás (ha úgy es akkor adsz vert, ahigy kell es lehet...)

Ha pontosan ugyanoda is szurnak, akkor lehet esely, hogy a szuras helyen, ahol az erbe a tű behatol hegesedes alakuljon ki, de ez se karosito hatas es ha ez jelentkezne, akkor egyszeruen csak kovetkezo alkalommal nem tudnanak pontosan ugyanida szurni, mivel neked ezzel nincs gond es eddig se volt ne aggodj. Tok jo, hogy embereken segitesz. En kaptam mar vert es csak halam tudom kifejezni! (Neked es minden veradonak :+))

2014. jún. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem fogja tönkre tenni mert a következő véradás csak pár hónap múlva lehetséges és addigra a szúrás helye begyógyul de egyébként is lehetetlenség pontosan ugyanoda szúrni:)

Egyébként meg úgy tudom, hogy egészséges dolog a véradás mert a csontvelőt frissebb vér termelésére kényszeríti vagy valami ilyesmit hallottam...

Egyébként meg gratula és respect:))

2014. jún. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha az egészséges időközöket betartod, nem hogy nem káros, de kifejezetten jót tesz a vérfrissülés.

Az országos véradó állomásokon ezek betartásával hívnak mindig. A gyógyszergyárak magán vérvevőhelyeivel, ahol fizetnek a vér/plazma adásért viszont vigyázni kell.

Debrecenben is nyilt egy ilyen, 3 naponta lehet plazmát adni 2-3 ezerért. Most őszíntén, normális ember (laikus) is levágja a 3 nap az édes kevés, pláne rendszeresen.

2014. jún. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

""következő véradás csak pár hónap múlva lehetséges""


Férfiak évente 5-ször a nők pedig évente 4-szer adhatnak vért.


Köszönöm a válaszokat.

2014. jún. 7. 01:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen én is így értettem. Azt hiszem a férfiaknak kb.56 napnak kell eltelni a két vérvétel közt. Az szűk két hónap...szóval addig begyógyul a tű helye.

Biztos nincs semmilyen károsító hatása arra felhívnák a figyelmet.

Egyébként minden tiszteletem!

2014. jún. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!