Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szívritmuszavar vagy csak...

Szívritmuszavar vagy csak szívideg?

Figyelt kérdés

Gyakran veszem észre, hogy a szívem egyszer-egyszer óriásit üt. Úgy értem néha csak úgy magától ver nagyobbat, ami kellemetlen és olyankor meg is szédülök kicsit. Miért lehet ez? Lehetséges, hogy a stresszes életmód váltja ki? Érdemes ezzel orvoshoz fordulni? Mert az a baj, hogy ha elmegyek akkor ha nézik a szívem úgy sem fog pont így csinálni és nem tud mondani az orvos sem semmit. De azért félek nehogy valami gond legyen később belőle.

Mással is szokott lenni hasonló dolog?


2010. jan. 2. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
nekemis szokott és az orvos aztmondta rá hogy ez (főleg fiatalkorban) teljesen természetes. (Néha nagyobbat üt,vagy gyorsabban 1-2 mp-ig)
2010. jan. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Oh értem, akkor kicsit meg nyugodtam, mert nekem is volt, hogy egyszer csak neki iramodott és jó pár másodpercig mint az őrült úgy vert aztán amilyen gyorsan jött olyan gyorsan el is múlt egy kettőre.

Köszönöm a válaszod!!

2010. jan. 2. 15:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem régebben szívdobogás érzésem volt, ami önmagában annyit jelent, hogy pár másodpercig éreztem ahogy kalapál a szívem. A házi orvosom miután megvizsgált személyesen hívta fel a kardiológiát, hogy másnapra kér időpontot, nem ér rá hónapokig. Kicsit kétségbe estem. Aztán EKG, amin semmi extrát nem tapasztaltak, majd ultrahang, amin azt mondta a hölgy, hogy az egyik szívbillentyűm kicsit nyúlva zár, ezért a fura hang, amit hallani, amikor az orvos vizsgál, de nem kell vele foglalkozni, nem komoly. 2 évente el kell mennem ellenőrzésre. Azt mondták ha esetleg később már nem jól zárna a billentyű az sem okoz problémát csak műtétek előtt kell szólni ha úgy alakul... illetve már a billentyű cserére is remek módszerek vannak, de szerencsére ott még nagyon nem tartunk :)
2010. jan. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem akkor az jó ha nincs nagyobb baj :)

Köszi neked is.

2010. jan. 2. 15:12
 5/7 anonim ***** válasza:
mikkor észleled hogy elindul felgyorsulni rögtön az ujaidal mindkét szemedet csukot álapotba nyomni kell anyira hogy nelegyen baja ezel nekem töbször már rövideb ideig tartott szerintem lelkialapon van vgy ijen tul agodós tipsu embereknél tt.zl.
2010. jan. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen én is azért gondoltam, hogy idegi alapon lehet mert én is elég aggódós szoktam lenni és mostanában nagyon rossz lelkiállapotban vagyok amúgy is :(
2010. jan. 6. 14:10
 7/7 anonim válasza:
Régi dolog de kiderült valami?
2021. máj. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!