Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szívritmuszavar lehet?

Szívritmuszavar lehet?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok. Már korábban is volt problémám ezzel. Gyakran szúr a mellkasom, és nyugalmi állapotban is néha elkezd hevesen dobogni kb. 5 percig. Van vérnyomásmérőnk, azon szoktam nézni a pulzusom. Általában 95-110 szokott lenni. Ha elkezd dobogni akkor 185-190 a pulzusom, mindez nyugalmi állapotban. Csináltak már EKG-t is de nem derült ki semmi. Van olyan aki hasonló cipőben jár?
2011. jan. 5. 12:35
 1/5 Da puta madre ***** válasza:
Nekem szokott ilyen lenni. Általában ha nem vagyok kipihent, vagy összevissza alszok. valószínűleg fatertól örököltem. Én sokat sportolok, mozgok, nekem alapból 65 körül van. Szerencsére 5 percig nem szokott tartani, ilyenkor gyorsan csinálok valami megerőltetőt, ettől helyreáll. A rendszeres sport neked is segíthet.
2011. jan. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van. Pontosan ezek voltak a tüneteim, bár nekem ekcéma is társult hozzá. Az orvosok nem találtak semmit, míg én magamtól rájöttem hogy csirkeallergiás vagyok.


Sajnos ez a betegség magyarországon még nem annyira köztudott, de érdemes kipróbálni hogy ha nem eszel pár napig baromfit, akkor jobban leszel-e.

Most sajnos nem találom az angol cikket ami erről szól, de a baromfi allergia felboríthatja a vérkeringést, súlyosbítja az asztmát, ekcémát, pattanásokat okoz, és még sorolhatnám...


Mióta nem eszem ilyesmit, eltűntek a pattanásaim, az ekcémám, és a pulzusom és a vérnyomásom is helyreállt :P

2011. jan. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Da puta madre ***** válasza:
Ekcémám nekem is volt, de elmúlt, de én most is eszek csirkét. Állítólag attól is lehet, hogy a szívben van egy sejtcsoport, ami kiváltja ezt. Faternak ezt elégették, vagy megkaparták, azóta nem panaszkodik, szerencsére.
2011. jan. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A szívritmuszavar nem okoz látványos tüneteket, és így nehezen felismerhető, de nagyon gyakran stroke-hoz vezethet! Azért írok, mert ha tüneteket tapasztalasz, akkor mindenképpen menjél el vizsgálatra, az ismerősök körében nálunk történt ilyesmi.

Vigyázz magadra!

2011. nov. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nagybátyám is pont tegnap volt dokinál, és kiderült, hogy szívritmuszvara van, és emiatt hajlamos a stroke-ra is. :( Nagyon izgulok miatta, de egyben jó is, hogy kiderült, íyg megelőzhető. :)

Amúgy ha már erről van szó, pont emiatt keresgéltünk mindenféle oldalt, és találtunk Facebook-on egyet. Az a neve, hogy "ne adjon esélyt a stroke-nak". itt egy csomó hasznos infot lehet olvasni a szívritmuszavarról, stroke-ról. nézzétek meg! :)

2011. nov. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!