Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kérdés röviden: Van e olyan...

Crystalclear kérdése:

A kérdés röviden: Van e olyan drog aminek FÜSTJE macskaszőrön megtapadva ruházaton megtapadva egyéb használati tárgyakon megtapadva a többi emberre brutálisan kifejti a hatását?

Figyelt kérdés

A kérdés részletesen:


Nem drogozom próbálom a lélekkel együttműködő agysejteket a lehető legtisztább konfigurációban tartani az élet nagy kérdései miatt.

De mivel a környezetemben van olyan ember aki drogozik ezért kénytelen vagyok megkérdezni.

És igen tudom barom a kérdés és magam is 99%-ra tudom a választ de mivel nekem életbevágóan fontos ezért muszáj

megkérdeznem és csak olyan ember válaszát várom aki tényleg képben van a drogok világában és ismer minden drogot naprakészen.

Létezik olyan drog ami közvetett módon tehát füstként macskaszőrön megtapadva vagy ruházaton megtapadva abból szivárogva vagy pl súlyzórúdon megtapadva

annak megfogása útján kifejti a hatását arra az emberre aki beleszagol

a macska bundájába vagy a súlyzót megfogja majd a szájához nyúl stb...


Tehát:

-nem drogozom

-nem vagyok a drogos szobájában

-nem vagyok ott soha amikor drogozik


Mégis kerület e belém drog ruhájából macska szőréről

egyéb használati tárgyról ami brutálisan kifejti a hatását.


Szerintem ez közismert tény volna ha volna ennyire erős drog aminél ennyire figyelni kell a környezetünkben élő emberekre a közvetett hatása miatt.



2014. jún. 12. 15:51
 1/10 Gorgo 20 ***** válasza:
100%
No.
2014. jún. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%

"próbálom a lélekkel együttműködő agysejteket a lehető legtisztább konfigurációban tartani az élet nagy kérdései miatt. "


Nem, nem sikerült...

2014. jún. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 cli_hlt ***** válasza:
100%

Nem, nincs ilyen.


Vannak nagyon kis mennyiségben hatásos tudatmódosítók, ilyen például az LSD, illetve néhány fentanil származék, de ezeket nem füstölik, illetve ritkák, illetve nem kenik macskára.

2014. jún. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat jöhetnek még.


Legutolsó válaszadótól kérdezem hogy úgyérti még a legerősebb füstölős sem fejt ki hatást ilyen közvetett módon?


Sok tanulmányt olvastam a tüdőből kijutó füstről pl PCP-vel kapcsolatban ami a kisgyerekekre nagyon káros maradandó hatással van asszem 30%-a marad meg a kifújt füstben a drognak.


Ha netán megesett volna hogy belépek a szobájába ahol nincs érezhető drogfüst és maximum fél percig maradok érhet e olyan mennyiség ami kifejt rám érzékelhető hatást MÁSNAP?


A legelső kérdésemnek 3 ága lett:


-MACSKASZŐRRŐL SÚLYZÓRÓL RUHÁBÓL KISZELLŐZŐ DROG KIVÁLTHAT E HATÁST AZ AZT BELÉLEGZŐ EMBEREN?


-ÉS AZ EFFÉLE KÖZVETETT BELÉLEGZÉS UTÁNI NAPON?


-DROGOZÓ SZOBÁJÁBAN ESETLEGESEN MÁR ELOSZLOTT DE SEMMIKÉPP NEM ÉREZHETŐ TAPASZTALHATÓ ESETLEGES DROGFÜSTBEN FÉL PERCET TARTÓZKODVA MÁSNAP BEKÖVETKEZHET E AZ EMBEREN ANNAK HATÁSA?


A legmegnyugtatóbb válasz miatt mindig elé írhatnátok hogy

jól tájékozott naprakész vagy maximálisan profi vagyok drogtémában.

2014. jún. 13. 11:56
 5/10 cli_hlt ***** válasza:

Az, hogy ki mennyire tartja MAGÁT szakembernek, arra inkább ne hagyatkozz. Olvasd el ki-mit ír, és a hiteles forrásokkal (bizonyítékkal) alátámasztott, ésszerű érvelésnek higyj.


Nem, ilyesmi nem lehetséges.


Gondolj csak bele. Ha valaki eléget, vagy elpárologtat egy szert, majd az szétoszlik a levegőben, vajon hányszor kisebb lesz a szer mennyisége a környező tárgyakon, illetve a levegőben annál, mint amit az illető belélegzett?


Ha 10 milligramm szert elpárologtatsz, majd azt 10 liter levegővel együtt fokozatosan (tehát nem egyszerre) a tüdőbe juttatsz, akkor 1mg / liter a szer koncentrációja, mert ugye minden literre jut majd egy milligramm.


A szer felszívódásának hatékonysága ebben az esetben legyen mondjuk 50%, tehát a kilélegzett 10 liter levegőben literenként 0.5mg lesz megtalálható.


A szoba, amiben ülök kb. 3*5*3 méteres, tehát 45 köbméteres, azaz 45000 literes. Ha ebben kicserélnénk 10 liter tiszta levegőt a 10 liter, 0.5mg / liter koncentrációjú levegőre, akkor a 10*0.5 = 5mg, ami eloszlik mind a 45000 literben.


A szoba levegőjében végül tehát 5 / 45000 = 0.000111... ~= 0.000111 mg anyag lesz, így a koncentráció 111 NANOgramm / liter lesz.


Ha 4 másodpercenként veszel levegőt a szobában, és fél ÓRÁT vagy ott, akkor is 1800 / 4 = 450 lélegzetvételt végzel el, amivel összesen 450*0.5*111 nanogramm = 25 mikrogramm = 0.025 milligramm szer kerül a tüdődbe, ami negyvenszer kevesebb, mint az, amit az illető fogyasztott. (Feltételezzük, hogy egy lélegzetvétel fél liter levegőt jelent, ezért: [link] )


Vedd észre, hogy feltételeztük, hogy a szoba EGYÁLTALÁN nem szellőzik, és hogy a FÉL ÓRA alatt a szer koncentrációja nem csökken. Ha az illető a küszöbdózis NEGYVENSZERESÉT fogyasztotta volna (ami garantált túladagolás a legtöbb szernél), akkor is csak alig-alig éreznéd (ezért küszöbdózis) még ezek mellett a feltételek mellett is. Ha a szoba szellőzik, vagy a szer koncentrációja más okból csökken (összeszedi a macskaszőr :D ), akkor még kevesebb a bejutott szer mennyisége.


Fél perc alatt ennek a mennyiségnek az 1/3600-ad része jut beléd, tehát ekkor az ismerősöd a küszöbdózis 144000-szeresét kellett volna, hogy elfogyassza, ami még kannabiszból is halálos, azon kívül, hogy eszementül drága, és valószínűleg, gyakorlatilag lehetetlen. (Ekkor persze nem 10mg-ról beszélünk, hanem többről, de vegyük észre, hogy a mennyiség változtatása az arányokon nem változtat, a számok "kiesnek").


Hasonló, azonban még inkább spekulatív számítást el lehetne végezni arra az esetre, ha a szer a szobában lévő tárgyakra rakódik le, de hasonlóan értelmetlen mennyiségek jönnének ki, így már csak ezzel az ideális, hipotetikus szerrel számolva is tökéletesen lehetetlen, hogy rád annak bármi hatása legyen.


Ha sorra vesszük a szóba jöhető lehetőségeket, akkor a helyzet még nyilvánvalóbb: az elszívással fogyasztott szerek, úgy mint:


- Dohány

- Kannabisz

- DMT

- Kokain bázis

- Metamfetamin

- Heroin

- Designer kannabinoidok


nem lehetnek rád hatással ebbe na helyzetben. A legutóbbiakon kívül kívül (amiről nincs infóm) jelentős bőrön keresztüli felszívódás nincs, így a macskás verzió tökéletesen kizárható.


Ráadásul ha ez az egész lehetséges lenne, a szer farmakodinamikája nem változna, azaz nem másnap éreznéd a hatást, hanem azonnal, illetve néhány perccel a belélegzés után, szere válogatja.


Az egész szituáció abszurd, nem kell félned, hogy ilyen történhet.


Valami azonban mégis csak történt veled, így szerintem írd le, hogy mi, hátha meg tudjuk magyarázni.

2014. jún. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kösz a részletes kimerítő választ,valamikor én is kiszámoltam ennek az eshetőségét csak már elfelejtettem és nem ennyire pontosan.


Hála az égnek semmi olyat nem éltem vagy élek meg immáron 20 éve amiről ne tudnám pontosan micsoda és miért történik vagy képzelődésnek vélhetném.Ezt a mondatot kifordítva 20 éve élek meg 1 bizonyos nem hétköznapi ugyanolyan eseményt amiről persze pontosan tudom micsoda.


Tehát efelől nem fenyeget kétség.


Csak annyira aprólékosan figyelmesen gondolkodom hogy egy eseményt ami már vagy 30 szor történt meg velem drogos kétség nélkül,annak 31-edjére különösen fontos pillanatban való megtörténtekor képes vagyok minden lehetséges ellenérvet kétséget felvonultatni még egy ilyen abszurd szituációt is.


De ez természetes is egy nem hétköznapi hihetetlen eseménynél.


Nem részletezném nem akarom hogy emiatt a topik eltérjen a témájától és sok támadó hozzászólás érjen.


A többi hasonlóan alapos a legmodernebb drogok eshetőségét is figyelembevevő válasz még jöhet.

Nekem ebből sosem elég. :)

2014. jún. 15. 13:03
 7/10 cli_hlt ***** válasza:
Ha elmondanád hogy konkrétan miről van szó, talán még segíteni is tudnánk.
2014. jún. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Gorgo 20 ***** válasza:
100%
istenem, nem hogy örülnél hogy be állhatsz ingyen, de ez akkora baromság pusztán az alap emberi logika meggátolja az ilyen fajta kérdéseket, de sajnos kérdező nem rendelkezik ezzel. de nem para lehet utólag is tanulni.. azt hittem elég értehető volt az első válaszom de látom nem...a nem az egy egyszerű szó amit nehéz félreérteni de látom sikerült
2014. jún. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet a kérdező agya sok DMT-t termel. És magától halucinál. Ugyanis ilyen is létezik, akinek meg van a képessége az tud testen kívüli élményt és utazást is átélni. Ismerek ilyen személyt, egy jó barátom erre képes volt.


Kérdező meséld el pontosan mi volt !! Mi az az esemény ami 30-szor megtörtént veled? PRIVÁT-ba is irhatod !

2015. márc. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Sheldon te vagy az?:D
2019. aug. 18. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!