Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ki tartja undorítónak a...

Ki tartja undorítónak a hálapénzt?

Figyelt kérdés

Lassan szülni fog a párom, és nem tudom, hogy adjak-e. Undorítónak, gyomorforgatónak tartom.

Nem akarom bántani a dokikat, de mi jogon teszi el fél vagy 1 havi fizumat csak úgy zsebbe?

Tudom, hogy keveset keresnek, de ennek nem ez a módja. Fizetem rendesen az adómat, és miért fizessek mégegyszer, ha tényleg orvosi segítséget veszek igénybe.


2010. jan. 2. 20:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ezt gondolom!Nem adtam egy fillért sem a dokinak!Anélkül is megszültem, és kiszedte a varrataimat!Én is fizuból élek, nincs plusz x összegem a dokira!Kellett az a babámra!
2010. jan. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Köszi, végre valaki. Az ismerőseim között sajnos mindenki dugja a borítékot. A babát már úgysem fogja visszadugni.

:)

Ez nem csak anyagi kérdés, de nekem elvi is.

2010. jan. 2. 20:26
 3/29 anonim ***** válasza:

Szerintem ha egy paraszt, bunkó az orvos, aki nem is figyel a mamára és a babára, akkor természetesen én sem fizetnék.

De ha mégis normális, korrekt, figyel a babára és a mamára, akkor sem egy havi keresetet, max 10.000 Ft-ot adnék..

2010. jan. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
53%

hát ezelég necces ugyanis abban igazad van h te fizeted az adókat meg stbstb, ez nem a te feladatod lenne h az ő megélhetését biztosítsad egy félhavi fizetéseddel. ez ennek a szar országnak a hibája. én azt tartom gusztustalannak amikor az orvos elvárja a hálapénzt. én ha adok, akkor nemazért adok, mert elvárja, és csak annak adok aki megérdemli és sajnálom is szegényt h halálra dolgozza magát az állam meg szarik a fejére és csak kizsigereli ahol tudja.

és van/volt az államnak ez a fékezzük meg a hálapénzt "programja"...hát fékezze a tököm...én sajnálom az orvosokat és ha tudok adni és megérdemli akkor adok neki. márcsak azért is, mert ezzel az államnak ártok, h leadózhatatlan formában juttatom pénzhez az orvost. most lehet rám mondani h ge-ci vagyok, de akkoris...én sajnálom őket, és sajnálom h itt kell élniük, ahol leszarják magasról az ő feladataikat.

2010. jan. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Valaki adott 5000 Ft-ot az orvosnak aztán nagy pofával az orvos azt mondta, hogy már kávézott....
2010. jan. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Én ezért írtam, hogy "korrekt orvos".

Az ilyen dokitól meg vissza is venném azt az 5000Ft-ot..


2. voltam

2010. jan. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
A sógornőm orvosa kijelentette hogy 5000egy vizsgálat, 80egy sima szülés 120 egy császáros, ha nincs komplikáció!Ha valami közbejön akkor csak nő a tarifa!Ez szerintem gusztustalan!Igaz hogy főorvos, de ki a frász érdekel!Én nem fogadok orvost, az első gyerekemnél sem tettem!Megszültem , elláttak, stb!A babára pedig a születés pillanatától nem a doki figyel hanem a csecsemőosztályon lévő ügyeletes orvos!Ő sem, és a doki sem kapott pénzt!Erre esküdtek gogy ellátják aki rászorul, és segítenek meggyógyulni a betegeknek!Nem pedig arra hogy ha fizetnek meggyógyítom a betegeket!
2010. jan. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Attól, hogy jól végzi a munkáját, miért kell plussz juttatás? Ki kap még ezért pénzt?

Ha nem végzi jól az ember a dolgát, akkor általában kipenderítik az utcára, és vesznek fel újat helyette.

Az igaz, hogy az orvosok keveset keresnek, de csak papíron, és még megkeresik annak sokszorosát adómentesen.

2010. jan. 2. 20:38
 9/29 anonim ***** válasza:
Csak ezzel az a baj ha nem adol neki egy kis pénzt eléggé tesz majd a párodra és a babátokra!Mert vannak ilyenek is és honnan tudod hogy nem ilyen hmm
2010. jan. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

"A sógornőm orvosa kijelentette hogy 5000egy vizsgálat, 80egy sima szülés 120 egy császáros, ha nincs komplikáció!Ha valami közbejön akkor csak nő a tarifa!"


Nem lehet az ilyet feljelenteni mondjuk az APEH-nél?

2010. jan. 2. 20:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!