Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Menjek el megint a háziorvoshoz?

Menjek el megint a háziorvoshoz?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 3 hétben kétszer volt orvosnál mellkasi fájdalommal, ami kisugárzik a karomba, meg sokszor van hányingerem, este nehezen is tudok aludni, alig alszom. Elküldött a doki mellkasi röntgenre, de ennyi. Az eredménnyel visszamentem hozzá. Azóta eltelt 1,5 hét, és még mindig ezek a panaszaim. Második alkalommal azt mondta, hogy fiatal vagyok, nem szabad beleesnem a hipochondriába. Jó lenne, ha "csak" ennyi lenne a baj, de a fájdalmat ugyanúgy érzem. Menjek el újra, vagy kivárjak?

2014. jún. 23. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Uh... most biztos szabira is megy nyáron, minél idősebb, annál több szabadsága van, akár 2,5 hónap is. Menj el ahhoz, aki helyettesíti ekkor!

Szerintem alap a vérkép, meg hogy meghallgatja a szívedet, megméri a vérnyomásod, stb. Ez lehet még szívbaj és vesebaj is.

2014. jún. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem öreg, és elvileg nem megy szabadságra a közeljövőben. :)

Megvizsgált, meghallgatta a szívemet és a tüdőmet, meg meg is mérte a vérnyomásomat (első alkalommal 110/70 volt, második alkalommal pedig 130/70). A helyettesítője idős, zsémbes doktornő, ő már egyszer nyakelalvásnak minősítette a nyirokcsomó-gyulladásomat, benne még kevésbé bízom.

2014. jún. 23. 23:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor hívd fel a betegjogi képviselőt, hogy nem kapsz megfelelő ellátást!
2014. jún. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem is tudom, ha meghallgatta a szívemet is, vérnyomást is mért, minden rendben talált, akkor elvileg nem kéne, hogy baj legyen, nem? Ha indokoltnak látná mondjuk az EKG-t, vagy valamit, elküldött volna rá. Arra is gondoltam, hogy bemegyek a közeli kórház ügyeletére, hátha ott többet mondanak. Csak ha megint megjelenik a dokinál, lehet, hogy megint azt mondja, csak beképzelem. Köszi a választ!
2014. jún. 23. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!