Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 1 hete műtöttek végbélrákkal...

Gabi 51 kérdése:

1 hete műtöttek végbélrákkal és sztómás lettem. A kórházba felrakott zsák is kifolyt/ma jöttem haza/egyedül élek nem merek még az utcára se kilépni félek megint megtörténik. Mit csináljak? Előfordult már mással is?

Figyelt kérdés
2014. jún. 25. 16:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem ugyan nincs, viszont sztómás betegekkel (is) dolgozok. Sajnos ez előfordulhat, de kellő odafigyeléssel minimálisra csökkenthető az esélye. Gondolom megtanították hogyan kell cserélni a zsákot. Arra nagyon figyelj oda, hogy amikor cseréled akkor a bőrös ez ahova a zsák ragad nagyon alaposan tisztítsd, majd szárítsd meg, hogy a zsák minél jobban tapadjon. (Esetleg le is borotválhatod) Illetve létezik még ilyen banán alakú plusz ragacs amit a már felrakott zsák ragacsos része felé kell tenni ugy hogy a zsák ragacsos részét és a bőrt is takarja azért, hogy a usás ne tudjon csorogni.

Sajnos egy kis gyakorlás kell, de ha már rutinból megy nem lesz gond.

Ja, és ha mész valamerre akkor próbáld sűrűn üríteni hogy véletlen se legyen gond.

2014. júl. 1. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!