Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mandulaműtét után. Mandula...

Mandulaműtét után. Mandula nélkül kaphatok-e olyan betegségeket meg/el amilyeneket mandula meglétével nem. Ki milyen fájdalomcsillapítót szed rá?

Figyelt kérdés

Sűrűn tüszős mandulagyulladásom volt ezért ki kellett vetetnem 38 éves fejjel, minden orvos akinél megfordultam ezt tanácsolta. A műtétre most került sor kedden, még lábadozok.

Arról olvasok, hogy milyen szerepe van a mandulának, de ha nincs ott, akkor azokat a funkciókat a szervezet melyik része "veszi át"?



2014. jún. 27. 15:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Az immunrendszer az emberben baromi komplex. Ugyanúgy nem lesz lényeges hatása, mint annak, hogyha kivesznek belőled kettő-három nyirokcsomót. Sőt, ha gyulladásra hajlamos a mandulád, akkor sokkal jobb lesz neked így. Jobbulást!
2014. jún. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Akár van, akár nincs mandulád, ugyanolyan kórokozókat tudsz elkapni és ugyanolyan betegségek tudnak kialakulni, csak akinek nagyon sűrűn, 1 éven belül sűrűn van tüszős mandulagyulladása és ez másra is hatással van, akkor valóban jobb kivenni. Mert kevesebb gyulladásod lesz. De attól ugyanúgy lehet légúti megbetegedésed, ugyanúgy lehetsz náthás, lázas, lehet torokgyulladásod vagy bármi, csak nem lesz olyan mértékű gyulladás a szervezetedben, mint amikor megvolt a mandulád.

De egyébként elárulok egy titkot, így is lehet tüszős mandulagyulladásod.:) Nekem még gyerekkoromban szedték ki és már felnőtt koromban voltam egyszer olyan beteg, hogy gégészeten jártam és közölték velem, hogy tüszős mandulagyulladásom van...néztem is bambán, mire felvilágosított róla az orvos, hogy csak a nagyokat veszik ki, de léteznek nyelvgyöki mandulák, amiket nem vesznek ki, csak nagyon indokolt esetben és nekem akkor pont ezek a nyelvgyöki mandulák gyulladtak be, de természetesen kikezeltek belőle.:)

De mandula nélkül is azért voltam életemben sokszor beteg és sokszor eléggé durván, de azért mégsem olyan mértékű gyulladásokról van szó, mint egy állandóan visszatérő, tüszős mandulagyulladás esetén, mert az magára a szervezetre is lehet veszéllyel.

Szóval nyugodj meg, nem akárkinek szoktak közel 40 éves korban ilyen műtétet javasolni, biztosan indokolt volt, szóval ilyen mértékű, ilyen jellegű problémád már nem lesz, de attól még leszel beteg biztosan.

2014. jún. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!