Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek edzhetek?

Kővári Lili kérdése:

Szerintetek edzhetek?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, 152cm, és 37 kg..Szerintem ez a testsúly nagyon kevés a magasságomhoz, és már sokan mondják. Itt a nyár, és én most elkezdeném összeszedni magam.Természetesen rendesen étkezem, sok gyümölcs fehárje, stb.. És el is kezdenék mellette edzeni, hogy ne zsírba menjen fel a tömeg, hanem kicsit izomra is.És akkor most bisztos gondoljátok, hogy én 13 évesen már ezt szeretném e csinálni.. Igen, csak nem igazán merek.. Mert ez nem fog engem elrontani ha már ennyi idősen edzenék? Úgyértem hogy a növésben nem állnék meg, vagy a mellem nem nőne tovább?
2014. jún. 30. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan edz, nem árt, viszont a mértékletességre oda kell figyelni. Én a te korodban néptáncoltam, így elég izmos voltam... Ha úgy gondolod próbálj ki valamilyen hasonló mozgásformát, de az hogy súlyzókkal vagy túl megerőltető feladatokat csinálj... nem javaslom! Valamilyen rendszeres, nem megerőltető, neked való sportot, tevékenységet találj magadnak, amit élvezel... beszélj anyukáddal, ő biztos segít majd kiválasztani a megfelelőt! :)
2014. jún. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
71%
Szerintem nincs korán ,de fontos hogy ne nagy súlyokkal. Én is 13 évesen keztem edzeni, de nem súlyzókkal. 14 évesen kezdtem súlyzókkal edzeni. Énnekem a növekedésemet nem állította meg mert 13 évesen csak 160 cm voltam és 55 kg. Most 15 éves vagyok és 180 cm. A te korodban nagyon nehéz a tömegnövelés ezt magamon is tapasztaltam sőt még most is tapasztalom. Ajánlanám figyelmedbe a www.shop.builder.hu internetes oldalat ahol rengeteg edzéstípust és sok tippet találsz ami az elején segítségedre vállhat. :)
2014. jún. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget! :) Lány vagyok, és csak ezért félek ezektől. meg hogy a mellem növekedését nem fogja meggátolni?

Amúgy énis nézem azt az oldalt, és még csak magam edzek, úgyértve hogy gugolás, fekvőtémasz stb.. Heti 3 alkalommal 1 órát edzek még mert nem szeretném hirtelen csinálni az egészet. És ha súlyzókal elkezdem majd egy fél vagy még 1 év múlva, akkor azt is fokozatosan tervezem.. És mégegyszer köszönöm szépen a segítséget! :) Persze várok még másoktól is véleményt!:)

2014. jún. 30. 16:48
 4/4 anonim ***** válasza:
#1. 20 éves vagyok, és leendő orvos... súlyokkal, amíg nem bírod kinyomni magad NE kezdj! Fő szempont, hogy a saját súlyodat bírd el!
2014. jún. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!