Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől viszket a lábam?

Mitől viszket a lábam?

Figyelt kérdés
Most, júliusban kezdett el viszketni a térdem alatt az egész lábam, de csak akkor amikor kint vagyok természetben. Ma délelőtt rövid gatyát vettem fel és konkrétan, férfiasan bevallom hisztiztem 20 éves fejjel, mert annyira kellett vakarnom, hogy 5 perc után már akkor is fájt ha csak simogattam. De mihelyt felvettem a hosszúnadrágot egy kis idő elteltével elmúlt. Apám szerint rovarcsípések. Én is a felé hajlok. Szóval a kérdésem az lenne milyen rovar lehet? mert amikor vakarom nem találok egyet sem a lábamon...

2014. júl. 5. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt így látatlanban nehéz megmondani. Vannak csípések is?

Arra nem gondoltatok, hogy esetleg allergia, pl. egy növénytől? Ha eddig nem volt ilyen gondod, akkor is lehet allergiáról szó, hirtelen is kialakulhat.

Bepirosodik a bőröd ott, ahol viszket? Duzzanatok, csípések, kiütések vannak rajta?

2014. júl. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat, ez előző hozzászólásról lemaradt, de én inkább valami növény által okozott irritációra gondolok. Ha rovarcsípés lenne, akkor a viszketésen nem változtatna a hosszúnadrág felvétele, valamint az, hogy csak odakinn, a természetben viszket. Legalábbis, ha van ilyen csípés, akkor én még nem hallottam róla. :)

Véletlenül, amikor jelentkezett a viszketés, nem magas növényzetben sétáltál/álltál? Ez megmagyarázná.

2014. júl. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem, még a bokámig sem értek a növények, szinte nem is volt ott a sorba ültetett meggyfák meg libatopokon kívül semmi más. Viszont ezernyi apró bogarat láttam, de nem tudtam meghatározni, hogy mi. Nem is azonnal a hosszú gatya felvétele után múlt el. Utána még viszketett aztán csípett majd égett és elmúlt kb 15-20 perccel később.

Az egész testem piros foltos, de mégis csak a térdem feletti rész viszketett (gondolom máshogy égek le egy kicsit mint mások).

2014. júl. 6. 09:49
 4/5 A kérdező kommentje:
térdem alatti rész :) ezt elírtam
2014. júl. 6. 09:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy bogárcsípésről lenne szó. A tapasztalataim szerint, ha egy bogár megcsíp, és viszket, akkor az addig viszket, amíg a csípés el nem múlik. De valaki javítson ki, ha tévedek. Igazából tényleg valami irritációra gondolok, velem is történt hasonló. (a sulinkban a fiúkat néztem focizni, a fűben térdeltem, egy térdig érő ruhában. Fél órával később a karomon és a lábamon vörös lett a bőröm, két nap múlva elmúlt - gyanakodtunk napallergiára -talán neked is érdemes számításba venned- mert az hirtelen is kialakulhat, de végül nem tudtuk meg. :D )

Ha elviselhetetlenül viszket, de tényleg borzalmasan, fordulj orvoshoz. Ha gyorsan elmúlnak a piros foltok / elmúlik a bőrpirosodás, esetleg készíts fényképet, és mutasd meg. :)

Csak ennyit tudok segíteni ezek alapján, remélem, valaminek hasznát veszed. :)

2014. júl. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!