Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Garatgyulladásra valami házi...

Garatgyulladásra valami házi módszer?

Figyelt kérdés
Voltam már orvosnál, tantum verde és algopiryn volt a javaslat, van még valami ezen kívül amivel itthon én tudom kicsit fokozni a hatást? :) egy nap után nem várok csodát, csak, hogy legalább ne égjen ennyire
2010. jan. 6. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Öblögess sós vízzel. 2 dl vízben oldj fel egy kiskanál sót és gargalizálj. Elég undorító lesz előszörre, de nekem jobban használ mindig, mint a gyógyszer.
2010. jan. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Zsályatea, mézzel :)
2010. jan. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
tényleg öblögess mindenképpen. minimum napi 3x. nekem egy krónikus mandulagyulladás "szívódott"fel.
2010. jan. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én régebben vettem a patikába Glikoszeptet (tuti nem így írják) amit csepegtetni kell vízbe és azzal gargalizálni. Szerintem 10× erősebb minden torokfertőtlenítőnél!

És nagyon sokáig jó, több évig.

2010. jan. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 igabcsy ***** válasza:

Én tegnap este olvastam itt egy módszert. Este megcsináltam, és ma is már négyszer. Hááát.... mintha kicsit jobban lennék. Már nem fáj annyira a torkom, pedig tegnap nagyon piros volt, sőőőt tükörben megnéztem és volt rajta egy jónagy sárga folt is. (gondolom gennyes) Nem mondom, hogy már egyáltalán nem fáj, de tény, hogy jobban vagyok mint amire számítottam.


2-3 teáskanálnyi mézbe kell tenni 2-3 késhegynyi kurkumát és 2-3 késhegynyi őrölt gyömbért.

Eredeti recept szerint 2 dl mézbe, 1 evőkanál kurkuma és 1 evőkanál gyömbér. De én inkább frissen kevertem be kis adagot és azt megeszegettem.

Azt mondták, hogy ez a természetes antibiotikum, antioxidáns, vírus-, baktérium-, és gombaölő, gyulladáscsökkentő és 2-3 nap alatt megtisztítja a szervezetet a kórokozóktól.

Kicsit utána olvastam.... és én hiszek benne.

Ha gondolod próbáld ki Te is.

2010. jan. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! :) az utolsó "recept" is jól hangzik, és ha tényleg hatásos akkor megéri azt is kipróbálnom
2010. jan. 6. 20:45
 7/7 igabcsy ***** válasza:

tegnapi 19:52-es vagyok.

Képzeld hihetetlen, de mára elmúlott a torokfájásom. Semmi pirosság, semmi genny. Ha nyelek nem is érzem.

Egyedül az, hogy ha kívülről az ujjammal megnyomom azon a részen ahol belül piros volt, akkor ott még érzékenynek találom. De tulajdonképpen elmúlott, "kutyabajom" sincs.

Hogy ez tényleg a méz + kurkuma + gyümbérnek köszönhető vagy sem, azt nem tudom biztosra megmondani. De végülis mi másnak??? Ennyi volt az összes öngyógykezelésem.


Nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek, hogy próbálja ki, ha begyullad a torka. Garanciát nem vállalok, de mint látjátok nálam nagyon hatásos volt. És ártani biztosan nem fog.

2010. jan. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!