Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy működik a lakmuszpapír?

Hogy működik a lakmuszpapír?

Figyelt kérdés
Találtam itthon lakmuszt,ezzel mérem,menyire savas a szervezetem. O-tól 14-ig mér,és kis lemezek vannak rajta,amik szineződnek a nyál vagy a vizelet rácseppenése után.Azt írja,hogy jó,ha várok 1-1O percet,mert addig még szineződhet kicsit.Az lenne a kérdésem,hogy ha pl. 6.5 a minta akkor mire fog szineződni:a 7-esnek vagy a 6-osnak megfelelően? Lehet pici különbség két azonos (pl.7es) papír színe közt,vagy azt csak én képzelem?
2008. aug. 2. 14:00
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
persze, hogy lehet, a lakmusz nem igazán megbízató, inkább csak szemléltetésre használják. Főleg ha régi akkor még annyira sem pontos. Ha 6.5 a mintád akkor egy árnyalatot fogsz kapni. Aztán az már a fényviszonyokon meg a szemeden múlik, hogy most épp melyik a papíron szinezett részhez fog hasonlítani. Nyílván amihez közelebb áll ahhoz van közelebb a PH érték is. De ha fontos az adat, akkor inkább digitális készülékkel dolgozz.
2008. aug. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!