Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A Hasi ultrahangra kell...

A Hasi ultrahangra kell időpont? Vagy hogy működik? Fontos

Figyelt kérdés
Barátom még csütörtökön elment dokihoz, hogy fáj a veséje, meg a hasa.Kb 1 órája írt,hogy ne aggódjak, de a kórházban van, mert aa doki elküldte hasi Uh-ra. Olyankor bent fogják az ember utána, vagy ez hogy van?mennyi idő, a vizsgálat, meg az eredmény? Mert úgy tudtam, azt éhgyomora csinálják. Hogy van ez?
2011. szept. 5. 15:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
5-10 perc egy vizsgálat. Nem fogják bent, hacsak nincs valami komoly baja. Eredmény szinte azonnal van. Kell beutaló, ha a háziorvos küld. Nem kell, ha a kórházi járóbeteg szakrendelés küld.
2011. szept. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Ha vakbélgyanús akkor bent tartják, nem muszáj éhgyomorra

UHeredmény azonnal megvan

2011. szept. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már, hogy fájt a vesém, görcsölt, és munkahelyről átmentem a közeli kórházba, ahol csináltak egy ultrahangot, az eredményt pedig rögtön látja a monitoron...
2011. szept. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
A hasi ultrahangot nem éhgyomorra csinálják és nem is kell bent maradni utána, kivéve ha találnak valami olyan problémát ami kórházi ellátást igényel. Az eredmény elvileg azonnal ( max 1-2 óra )megvan.
2011. szept. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
De délben volt dokinál, és már írta,hogy bent van mert elküldték. egyből szoktak időpontot adni?nagyon félek:(
2011. szept. 5. 15:24
 6/21 A kérdező kommentje:
Mármint ma ment vissza dokihoz, és ma küldte el egyből.
2011. szept. 5. 15:25
 7/21 anonim ***** válasza:

Helyesbítek.


A hasi UH-t éhgyomorra csinálják, de nem baj, ha evett a beteg előtte. Ugyanis én 3 havonta járok, azért tudom. Ha eszem előtte, bizonyos területek nem értékelhetőek. Ha üres a húgyhólyag, akkor pedig a kismedence nem értékelhető.

2011. szept. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Nem tudom, hogy evett-e előtte, mert fél 1 körül volt a háziorvosnál, és egyből beküldte a kórházba..attól tartok, valami komoly baja van
2011. szept. 5. 15:28
 9/21 anonim ***** válasza:
Ha szerencséje van,akkor a kórházban egyből megcsinálják. De nálunk,ha a háziorvos javasolja,3 hónapot kell várni az időpontra.
2011. szept. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy a háziorvos szerint vakbélgyanús a beteg. Ami valóban nem kis probléma, de a kórházban már jó helye van. Jobbulást neki!
2011. szept. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!