Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mellkas és nyak, tarkó fájása,...

Mellkas és nyak, tarkó fájása, alkarok zsibbadása és ingerlékenység mire utalhat?

Figyelt kérdés
Időnként szokott velem ilyen lenni. A mellkas és az alkar fájás egyszerre, az ingerültség olyan, mintha be lennék zárva és valamit muszáj lenne csinálnom... Nagyon furcsa, nyomasztó percek ezek.

2014. júl. 10. 19:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Túl stresszes lehetsz. Vigyæzz nehogy szorongássá alakuljon.
2014. júl. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A nyelvzsibbadás okai hihetetlen széleskörűek (írd be gugli keresőjébe, meglátod). Nagyon sok minden okozhatja a bagatell okoktól a komoly betegségekig.

Alapvető: mindig orvoshoz kell fordulni. Ha nincs komoly baj (és ez a valószínű), megnyugtat, ha komoly baj van (ami nem valószínű), akkor pedig ugye minél előbb fordulsz orvoshoz, annál jobbak a gyógyulás, kezelés stb. esélyei.

Háziorvos, fül-orr gégészet, neurológia.


Nálam a nyelvzsibbadást A MAGNE B6 HUZAMOS SZEDÉSE OKOZTA. Mindenre gondoltam már, megjártam: neurológia, fül-orr gégészet, EEG, reflexvizsgálatok, MRI, vérvizsgálat, de minden rendben.

Az orvosok vonogatták a vállukat, nem tudták, mi okozhatja.

Váratlanul elmúlt. (Amikor abbahagytam a Magne B6 szedését.)

Csak utóbb jöttem rá, hogy amikor napról napra fokozódott a nyelvzsibbadás tünete, abban az időszakban egyre nagyobb mennyiségben szedtem a Magne B6-ot. Hirtelen bevillant, hogy ez volt az egyetlen változás a gyógyszerszedésemben, étkezésemben abban az időszakban, amikor a nyelvzsibbadás egyre gyakoribbá vált.

A helyzetet még faramuszibbá tette, hogy mivel féltem a nyelvzsibbadástól (gyógyíthatatlan betegségre gondoltam), ezért amikor éreztem a zsibbadást, hogy csökkenjen a miatta érzett szorongás, egyre nagyobb mennyiségben szedtem a Magne B6-ot, mivel az korábban sokat segített nekem stresszes időszakban a stressz leküzdésére!!!

Tehát egyre nagyobb mennyiségben szedtem azt, ami a tünetet okozta és erről nem tudtam!!!

Tanulság: Mindig érdemes nagyon tüzetesen átolvasni a betegtájékoztatókat és az étrendkiegészítőket, vitaminokat, ásványi anyagokat is ésszel szedni. (Egyébként én napi 1-4 szem között szedtem, ennél többet soha, tehát a megengedett, javasolt mennyiséget soha nem léptem túl.)

Tudom, hogy a kérdezőn így 3 év távlatából már nem segítek, de ha valaki idetéved és nála is a Magne B6 okozza (ami amúgy szerintem egy nagyszerű gyógyszer) a nyelv zsibbadását, akkor az általam 2 hónap alatt lefutott felesleges köröket orvosok tömkelegénél és mintegy 6 hónapon át tartó idegeskedést megspórolhatja.


Azért írtam ezt ki ide is, mivel a Magne B6 bármilyen zsibbadást okozhat. A betegtájékoztatón zsibbadás szerepel, nem nyelvzsibbadás. Nekem csak a nyelvem zsibbadt, más testrészem nem.

2014. júl. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!