Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudom megkülönböztet...

Miért nem tudom megkülönböztetni gyorsan a jobb és a bal kezem?

Figyelt kérdés

Már olvastam hogy van vmi ilyesféle betegség, de nem igazán értem hoyg ez mivel jár.

Amit észrevettem hoyg amikor vezetek vagy vhol megyek akkor ha valaki azt mondja jobb, gondolkodnom kel pár másodpercet melyik a jobb felem. Vagy ha megkérdik az ú melyik felén van az üzlet azt sem tudom hirtelen.

Nem tudom, hogy miert van de nagyon irritáló, ha tudtok légyszi segitsetek :)



2014. júl. 13. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok, és nem tudom lehetne-e valamivel fejleszteni, de szerintem törődj bele, nekem 20 éves koromig volt egy pötty az egyik kezemen és csak akkor tudtam, hogy az a bal, ha megnéztem. Már 40-en túl vagyok és nem javult a helyzet, bár mintha rövidebb ideig gondolkoznék némileg és már nem nézem a pöttyöt, mert eltűnt.
2014. júl. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és én balkezes vagyok, te nem az vagy vajon akár csak lappangó szinten?
2014. júl. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok.

Nekem nem úgy tanították kiskoromban az irányokat, hogy erre van a jobb, arra meg a bal, hanem amelyik kezemmel írok/rajzolok, az a jobb. A másik a bal.

Így ha valaki mondja, hogy jobbra, akkor nekem is kell néhány másodperc, hogy melyik kezemmel írok, arra van a jobb.

Én beletörődtem ebbe, csak a férjem viccelődik vele néha.

2014. júl. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez velem is így van, ugyanúgy mint az utolsónál.

Úgy tudok leggyorsabban rájönni melyik a jobb és melyik a bal, ha átgondolom melyik kezemmel írok, mert akkor az a jobb.

2014. júl. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Velem is így van:)Én úgy tudom, hogy azoknál az embereknél fordul ez elő, akik ugyan annyira használják a jobb agyféltekéjüket, mint a balt. Nem tudom, hogy mi igaz belőle, meg mi nem, még egyszer régen a matektanárom mondta, aki szintén ezzel küszködött.
2014. júl. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

én jobb kezes vagyok, s úy tudom kiskoromban is azzal kezdtem el írni :)

és akkor ez vmi betegségnek tudható vagy van vmi okaa?? hallottam olyat hoyg azért van ez íyg mert az agyféltekék egyformán működnek

2014. júl. 13. 21:55
 7/7 A kérdező kommentje:
igen én is ilyet olvastam, utolsó válaszoló :)
2014. júl. 13. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!