Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A túl sok kóla hosszútávon...

A túl sok kóla hosszútávon mit okos? És mi a sok? Hogyan lehet leszokni róla?

Figyelt kérdés

1 éve ismerkedtem a jelenlegi barátommal. Ő 28 éves És igaz kóla mániás napi 2 liter a kóla minimum de van hogy 4 litert is megiszik egy nap.

Elmondása szerintem évi kb 2-5 kilót hízik de ezen kívül lesz valami baja ?

8 éve vizet nem ivott csak kólát.

A múltkor nálam aludtuk és nem volt itthon kóla óriási balhét csapott, majd éjfélkor bement a megyeszékhelyre a 0-24 tesóban és vett 6 zsugor kólát. Képes volt 80km-ert kocsikázni.

Most meg hűtőt vett külön csak a kóláknak.


2014. júl. 15. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Gratulálok a hapsidhoz. Szerencsés vagy, egy főnyeremény a srác. D
2014. júl. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez már durva függőség. De azért valamilyen szinten én is megértem, persze én simán kibírom kóla nélkül, de van amikor annyira nagyon megkívánom, hogy leugrok érte én is a boltba, de többnyire csak akkor iszom, ha van itthon.

Kólás családban nőttem fel, anya fiatalkorától kólán élt, és megszoktam, hogy mindig van itthon, és én is rászoktam. De anya sokkal inkább, mint én, ő szinte egy hetet sem bír ki, pedig fogyózik. :D

Nyilván okoz fogkárosodást, és a gyomrodnak sem tesz jót :S A szénsavas vackok (kóla, fanta) cseszték szét az enyémet is. Amúgy attól ne félj, hogy hízlal, engem pont, hogy visszafog abban, hogy hízzak kicsit. :( Ha súlyosabb ember issza, nehezebb fogynia, de ha vékony, akkor meg híznia nehezebb. Szerintem. Mindenesetre igyon mást is, mert tönkre fogja tenni a gyomrát neki is. Nem baj ha naponta iszik pl. pár pohárral, de ne csak azt.

2014. júl. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tönkreteszi a fogakat, kinéz egy cukorbetegség, a hízás miatt pedig más egyebek pl. keringési és szívrendellenességek. Ajánlom nézzétek meg a Super Size Me című filmet, egy pasiról szól, aki kísérletből egy hónapig csak gyorséttermi kaján és üdítőkön élt.

Link a filmhez: https://www.youtube.com/watch?v=U1NPXmFzxtg

2014. júl. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!