Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen drog okozhatja ezt a...

Milyen drog okozhatja ezt a viselkedést és emlékezetkiesést?

Figyelt kérdés

22 éves fiú és tudomásom szerint több éve füvet szív valószínűleg egyre gyakrabban. Az utóbbi időben a szokásosnál is furcsábban viselkedik (szokásos - motiválatlanság, tétlenség, nappal alvás este számítógép függőség, antiszociális viselkedés )

Kérdezget a környezetében állóktól egy eseményről, amire senki nem emlékszik de ő állítólag mondta. 1 hónapja történhetett és valami traumáról lehet szó és csak mérgesebbé teszi,hogy mindenki "tagadja" szerinte, de senkinek nem beszélt róla...

Mi okozhatja ezt a viselkedést?



2014. júl. 20. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ezt konkrétan valamilyen drog okozta volna. Az is bekattanhat, aki semmi ilyet nem fogyaszt, még inkább az aki folyton füvezik. Egyébként nekem is volt olyan haverom aki a sokevnyi füvezés utan kattant be, más drogot nem fogyasztott.
2014. júl. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ilyenkor mit lehet tenni?
2014. júl. 20. 15:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha annyira súlyossa válik akkor orvoshoz kerül, ez attól is függ, hogy a családja előtt mennyire válik világossá, hogy gond van, ha nem beszél erről velük, akkor rá sem jönnek a problémára. De olyan is van amikor a család nem akarja belátni, hogy mentális betegségben szenved a gyerek. Szóval nehéz ügy, de ha már olyan dolgokról beszél, amik nem történtek meg, akkor szerintem hamarosan pszichiátriara kerül.
2014. júl. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

gyanusítgat és ingerlékeny és újabban azt is gondolja,hogy beteg de ezekről mindenki tud/tudott de nem tettek semmit.

Mit lehet tenni, kihez lehet fordulni?

2014. júl. 20. 21:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy rokona akkor inkább semmit ne csinálj. Ha szólsz a családnak könnyen lehet, hogy ellened fordulnak, mivel esetleg otthon normálisan viselkedik a srác (velem pont ez történt, amikor joszandekuan segíteni akartam) Az is igaz ha tényleg beteg akkor mihamarabb kezelni kellene. Ha jóban vagytok, igyekezz rávenni arra, hogy pszichológushoz forduljon. Sok szakrendeloben ingyen is van.
2014. júl. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
egy távoli de rokona vagyok. az a gond,hogy ha valaki úgy gondolja hogy neki semmi gondja nincs akkor nem lehet erőszakosan rávenni,hogy mégis menjen el és forduljon segítséghez mert megsértődik és még jobban bezárkózik..
2014. júl. 20. 22:41
 7/8 anonim válasza:

Pszihológushoz ne küld, az nem orvos :D

Ahogy elmondtad most ezt nekem az ugrik be, hogy talán skizo, az ilyen pszihederik drogok elö szokták hozni néha ha valaki hajlamos erre.

Amit én tennék a helyedben az az, hogy megpróbálnám rávenni, hogy egy hétig (vagy ha lehet kettöig) ne füvezzen. Mond neki, hogy talán akkor máshogy fog emlékezni, de mindenképp jó lenne neki, egy ilyen helyzetben ha kitisztulna. Én is sokat szoktam volt szivni, és ha ilyen parát érzeztem, leálltam, amig el nem mult és ez mindig bejött.

2014. júl. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mit lehet tenni ha valaki makacsul meg van győződve az igazáról és nem hajlandó változtatni, orvoshoz menni, dolgozni vagy tanulni?

Egyszerűen nincs önbizalma sem, hogy képes lenne rá és nem is teszi.

2014. aug. 14. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!