Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyámék nem tudják megérteni...

Anyámék nem tudják megérteni hogy vegetáriános vagyok! Mit tegyek hogy megmagyarázzam nekik hogy miért nem vagyok húsevő?

Figyelt kérdés
állandóan csak beszélnek hogy egyél már húst, egyél.. idegesít ahogy magyarázom hogy undorodom a hústól, ránézni nem bírok, és az inakat rühellem benne, meg sajnálom az állatokat, de ők erőltetik! nem tudok mit tenni, de már kivagyok tőlük
2010. jan. 9. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ugyanez volt, aztán hozzászoktak. Azóta már nem téma, habár eltelt...ööö.... 15 év :-D
2010. jan. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
A hús is fontos a fejlődésedhez, az ember nem növényevőnek született.
2010. jan. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
Ha nem akarsz később beteg lenni,akkor egyél húst.A szüleidnek igaza van,az ember nem növényevő.Ne beszéld be magadnak,hogy undorodsz a hústól,aakor megtudod enni.
2010. jan. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
VEGETÁRIÁNUS!
2010. jan. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is így volt az elején, a "normál" gondolkodásúaknak nehéz megérteni, hogy van erőd lemondani a finom húsokról.

Ne törődj a korlátoltakkal akik hajtogatják, hogy csak húsevés mellett lehetsz egészséges, mert ez nem így van.

azért olvass utána a témának ha még csak most kezdted, mert valóban jobban oda kell figyelni a megfelelő fehérjebevitel arányára, hogy meglegyen a kellő mennyiség.

Ha lakto-ovo vegetáriánus vagy akkor tuti nem lesz gond, én is az voltam, csodásan éreztem magam, jobban, mint most, hogy ismét eszem húst.

Ha tejterméket és tojást sem eszel már nehezebb, de megoldható így is a fehérjebevitel.

2010. jan. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Esetleg azt mondhatod, hogy nem szereted a húst, és undorodsz tőle.
2010. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Altalaban nehez es draga tejtermekekbol es egyebekbol bevinni a szukseges allati feherjeket, ezert nem szeretik a szulok es az orvosok se.

Magyarorszagon - lassuk be - nincs kulturaja a vegetarianus eletmodnak. Nincs tisztesseges megoldas arra, hogy mit egyen az ember NAPI szinten....


Sok esetben a rengeteg tejtermek allergiat, vagy egyeb problemakat okozhat, persze nem mindenkinel es nem mindig, de elofordul. Az orvosok nem szeretik, hazank egyik legnagyobb gasztroenterologusa mindig elmondja, hogy - ahogy az a fogazatunkbol is egyertelmuen latszik ugyebar - mindenkeppen VEGYES taplalkozasra szulettunk.


Aki nem vegyesen taplalkozik, annak nagyon oda kell figyelnie es valszeg tobbet is kell koltenie, hogy tisztessegesen bejusson minden, ami kell.


En magam pl max halat, tejtermekeket ettem nagyon sok evig.

Nem elveztem a husevest, ugyanugy voltam vele, mint a kerdezo: undorodtam. Sajnaltam is az allatokat....


De valamikor par honapja kulfoldon jartam, olyan orszagban, ahol nem volt kulturaja a tejtermekeknek, egyszeruen semmi nem volt, ami jo lett volna es gyengultem.... aztan valahogy atestem a lo tuloldalara: napi 3 szor ettem hust.

Furcsa volt sok ev utan, kicsit leterhelte a gyomrot meg a beleket... viszont.... olyan durvan erezheto volt, hogy az allokepessegem haromszor-negyszer akkora lett.... elmondani nem tudom....


Ugyhogy most probalok arany kozeputat talalni... en ezt szoktam ajanlani masoknak is, fiatal korban a fejlodeshez talan ez a jo.... de nem akarom en megmondani a frankot, ha valakinek nem esik jol a hus, akkor inkabb jobb, ha nem eszi.


Foleg a disznot, mert az aztan nagyon undorito... azt semmikepp nem eszi kulturember (ilyen erovel kutyat is ehetne)

2010. jan. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat =)
2010. jan. 11. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!