Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van itt olyan ember, aki a...

Van itt olyan ember, aki a pánikrohama miatt erős nyugtatót kapott injekció formájában?

Figyelt kérdés
Velem most ez történt,bementem az ügyeletre,aztán olyan nyugtatót nyomtak belém,hogy tisztára eltompultam. Előbb kimentem az asőre pólóban,de még az sem érdekelt,hogy szakad rám a víz. Egyet nézek,mint a vett malac.

2014. júl. 27. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, nekem már volt ilyesmiben részem sajnos. Két éve vagyok kimondottan erős pánikbeteg. Minden létező tünetében és állapotában (ami ezzel a betegséggel jár) volt már részem és volt rá példa, hogy egy bivalyerős nyugtatót nyomtak belém. A nevét sajnos nem tudom a nyugtatónak amit kaptam (nem Seduxen amit adni szoktak az ügyeletesek, ez valami más volt), csak azt tudom, hogy amikor beadták, ugyan olyan állapotban voltam mint te kb.


Aligha tudtam bármit is magamról, viszont való igaz, soha életemben nem voltam annyira nyugodt mint akkor. Fura volt, de pozitív értelemben. Megfigyeltem olyan dolgokat amiket amúgy nem a mindennapi életben, szóval én tanultam sokat abból z állapotból.


Ettől függetlenül mint mondtam tartós pánikbeteg vagyok, napi 7 szem xanaxot szedek, de e mellé néha még hozzájön 5 mg Seduxen, de mint mindenki, én is csak azt tudom mondani, hogy ez csak átmeneti megoldás. Minden egyes nap rosszul vagyok, és a két év alatt mindössze csak egy napom volt amikor tünetmentes voltam. Szóval nem vagy egyedül.

2014. júl. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Milyen formában vagy rosszul? Hogy mutatkozik meg ez tünetek terén? Mert írtad,hogy minden nap rosszul vagy.
2014. júl. 29. 10:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Két évvel ezelőtt amikor kijött rajtam a semmiből tört rám a roham. Egyik pillanatról a másikra olyan heves szívverés tört rám, hogy azt hittem (szó szerint), hogy a szívem kiszakad a mellkasomból. Majd egyik pillanatról a másikra lelassult és lehet hihetetlennek hangzik, de úgy éreztem, hogy egy pillanat erejéig megállt a szívem, majd ismét hirtelen heves szívdobogás. Szívrohamra gondoltam én is csak úgy mint mindenki aki már ilyenen átesett.


A két év alatt változtak a dolgok, de a szó legszorosabb értelmében a két évem alatt mindössze két nap volt, hogy úgy mond "tünetmentes" voltam. De sajnos csak napközben, este visszatértek a tünetek és a rosszullét. ... Szóval mint mondtam a két év alatt változtak a dolgok. A pánik tünetei különböző formákban jöttek és jönnek elő. Jelenleg szinte mindennap szívbeütésekkel kezdődik. Ezt úgy képzeld, ez olyan érzés mint amikor egy pillanatra megfognák, megmarkolnák a szíved. Hirtelen levegő után kapsz, majd jön a remegés, a gyomor felfúvódása, mint ha víz alatt lennél és nem kapnál rendesen levegőt (nem tudsz mély levegőt venni), nyom és szorít a mellkasom. Az olyanokat mint a mellkasi szúrások (akár napokon keresztül is) már meg sem említem, mert az már szinte felesleges. Egyszerre szúr a mellkasod és a hátad is egyben, mint ha kés lenne benned. Nagyon kellemetlen.


Akkor van a másik jellemzője (nálam) amikor is úgy kezdődik, hogy el kezd szúrni a gyomorszájam, majd felfúvódok, a hasam kemény lesz mint valami léggömb és van, hogy egyszerre tör elő a gyomor és a mellkasi pánik. Na ezt senkinek sem kívánom! Nagyon rossz ezt kimondani, de hirtelen lepereg előtted minden, szinte az egész életed. Mindenki azt hangoztatja, hogy "próbáld meg elterelni a gondolataidat", de ez baromság. Akkor amikor egy masszív pánikroham kitör az emberen az teljesen átveszi az önkontrollja és az agya felett az irányítást. Csak a halált látod magad előtt. Halálfélelem, meg fogok halni, nincs vissza út, ezek az utolsó perceim.


Korábban is, de az elmúlt két évben nagyon komolyan ráfeküdtem a pszichológiára, hogy megértsem ezt az egészet. Sok pánikbeteggel találkoztam, akiknek segíteni tudtam, és ma már teljesen tünetmentesek. A fricska az egészben az, hogy éppen csak saját magamon nem tudok segíteni. Napi 6-7 xanaxot szedek, de erre néha rájön még 5mg seduxen injekció amit az ügyeletesek adnak be. Viszont vannak olyan rohamaim amik annyira erősek, hogy ez a nyugtató mennyiség sem képes "kiütni", az az lenyugtatni.


Miközben ezt írom, jelenleg is rohamom van. 3/4 12-kor három szívbeütésem volt egyszerre, az ötödik nyugtatót egy órája vettem be és most a hatodikat egy óra elteltével. Bal oldalt a hónaljam környékén erős szúró fájdalmat érzek (mint ha egy nagy injekciós tűt nyomnának belém) és folyamatos halálfélelmem van. Remegek, de inkább úgy mondanám, hogy rángatózik a fejem, a tarkóm meg van feszülve (ami nagyon fáj mert begörcsöl a remegés miatt) és néha mint ha valami nyomná belűről a torkomat. ... Fejben tudom, hogy nem lesz semmi bajom. Nem fogok meghalni, nem lesz szívrohamom, és köze sincs ehhez ahhoz, de még is ez az egész erősebb nálam és ez az állapot, ezek a tünetek felülkerekednek rajtam és vezérlik a gondolataimat. És mint mondtam, nincs olyan nap, hogy ne lenne rohamom. Nem telik el úgy nap szinte, hogy ne szórna a mellkasom, ne lenne szívbeütésem, és ezek által rohamaim.


...És elnézést a késői válaszért!

2014. júl. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Érdekes,mert én is elvileg pánikbeteg lennék,de a legtöbb tünet nekem nincs meg azokból,amik neked vannak. Én is folyamatosan rosszul érzem magam,de én gyengének,fulladásérzés gyötör,olykor elkap jobban és a kezem lábam is zsibbad,és érdekes módon a nyakamnál is le szokott zsibbadni,főleg ha mozgatom,úgy érzem el fogok ájulni. Éppen ezekért én pajzsmirigy vizsgálatot kérek majd a háziorvostól. De amúgy meg már számtalan vizsgálaton voltam,az eredmények negatívak lettek. Két vizsgálatot akarok még,az egyik a pajzsmirigy,a másik pedig Pulmonológiai vizsgálat,hogy kizárják a kezdődő asztmát,ráadásul ha tényleg csökkent a légzéskapacitásom,akkor ott azt is megtudják vizsgálni. Pénteken megyek az agyi MR vizsgálat eredményéért. De már a neurológusnál is kétszer voltam. Én úgy gondolom,hogy nem pánikbeteg vagyok,hanem az orvosok nem vesznek valamit észre rajtam. De az tény,hogy sokat stresszelek és nem megfelelően étkezek.
2014. júl. 31. 11:49
 5/9 A kérdező kommentje:
De nálam erős szívdobogás nem is szokott előfordulni.
2014. júl. 31. 11:50
 6/9 anonim ***** válasza:

A végtagok zsibbadása, zsibongása (mint ha tűvel szurkálnák az ujjaid végét érzés) a hiperventilláció mellékhatása. Tünetei:


Légszomj- és fulladásérzet (a légzés szapora)

Sápadtság, verejtékezés

Szapora pulzus

A kezek ún. "őzfejtartása"

"Halszáj"

Végtag zsibbadás

Izgatott állapot

Nehezített beszéd

Verejtékezés

Vérnyomás normális


Az, hogy nálad MÉG nem jelentkeznek azok a tünetek amik nálam előfordulnak, nem jelenti azt, hogy nem is fognak. Nálam az első egy évben ugyan az volt mint nálad, aztán változott. A pánikbetegség még ha furán is hangzik, intelligens betegség. Képes olyan tüneteket produkálni a testeddel és a testedben amikről nem is gondolnád, hogy annak köze lehet a pánikhoz. Mint mindenkinél úgy nálad is változni fognak majd ezek a tünetek, de kívánom, hogy ne így legyen! Gyógyulj ki belőle a lehető leghamarabb! Viszont ami tény, hogy a pánikállapot folyamatosan változik napról napra, csak van akinél előbb jelentkeznek az újabb és ismeretlen tünetek és vannak akiknél később.

2014. júl. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaidat.
2014. júl. 31. 20:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen. Mielőbbi jobbulást kívánok neked!
2014. aug. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miujsag azota?
2022. nov. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!