Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet letörni az...

Hogyan lehet letörni az injekciós ampulla tetejét?

Figyelt kérdés
Rovarcsípésre kaptam kalcium injekciót (nem tűvel kell beadni, hanem majd vízben feloldani). Üvegampullákban van, de nem tudom letörni az ampulla tetejét. Próbáltam késsel lereszelni, de nem sikerült. Mivel próbálkozzak?

2014. júl. 30. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=3l9p4VXVaOk


Pöcköld ki a lötyit a kisebbik feléből mielőtt kinyitod, és általában van rajta egy pötty hogy melyik oldalán vékonyabb az üveg. Azzal ellentétes irányba próbáld törni.

2014. júl. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
és a recés kés is jó. Addig reszeld,amíg meg nem változik a hangja,akkor le fogod tudni törni.
2014. júl. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az oldalán kell találnod egy pöttyöt, ott kell letörni kézzel.
2014. júl. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha kézzel nem sikerül letörni, akkor konyharuhával is meg lehet próbálni. Csak simán el kell pattintani a nyakát.
2014. júl. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem is tudtam, hogy azért van rajta az a pötty :)

(Reggel megvágtam vele az ujjam, gondoltam hátha van valami alternatíva, de most bereszeltem picit a pötty alatt és le tudtam törni. :) )

Köszi a segítséget! :)

2014. júl. 30. 21:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Van rajta egy jelölés. Vagy egy pötty, vagy egy vonal a nyakán. Azt a kis jelet magad felé fordítod, majd az ellenkező irányba letöröd a tetejét, ennyi.
2014. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!