Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni, ha a rehabili...

Mit tudok tenni, ha a rehabilitációs intézetben hagyták fizikailag teljesen leépülni a nagyim?

Figyelt kérdés
Mikor bevittük még tudott menni igaz, hogy segíteni kellett neki, mert mindig szédült. Rosszul kapta a gyógyszereit és ezért szellemileg mindig le volt szedálva és azért vitettük be, hogy beállítsák neki a gyógyszereit. Ameddig bent volt végig pelenkát kellett hordania és szerintem nem is sétáltatták. Ma kaptuk vissza és a lábai teljesen fel vannak dagadva, nem tud már járni se és maga alá is csinál. A 15 perces kocsiút alatt is maga alá csinált. Teljesen leépült fizikailag, ameddig ott volt. Teljesen kiakadtam!!! Azt reméltük, hogy jobb lesz, de most csak rosszabb lett. Mit tegyek?

2014. júl. 31. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmit sem tudsz tenni. Szeretettel ápold, és pelenkázd élete végéig. Sajnos ezek az intézmények nem arra valók, hogy az idős, elesett betegeket feljavítsák, meggyógyítsák.

(Tudom, mert dolgoztam öregek otthonában. Egy fél év, és lábra sem tud állni az addig aktív ápolt)

2014. júl. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szia!


Őszintén mondom, örülj, hogy él!

Amikor nagymamám lábamputáció miatt benn volt rehabon, bevittek a szobájába egy nénit.

El volt a néni, sétálgatott. Annyi volt a probléma, hogy a lányáék nyaralni mentek, nem volt, aki a nénire vigyázzon. Azalatt az idő alatt, amíg nagymamám benn volt, eljutott addig a néni, hogy lekötözték az ágyához!! Állítólag utána meg is halt.


És csak azért vitték be, mert mentek nyaralni!!!


Nekem ez annyira hihetetlen volt, és ha nem a saját szememmel látom, hogyan megy tö9nkre, nem is hiszem el.


Amúgy ha anyukám nem járt volna be naponta 3x etetni nagymamámat (csak pépeset tudott enni, mert csináltak neki egy agylágyulást-orvosi műhiba...), és nem pelenkázta volna saját pelenkával, akkor nem jött volna ki onnan nagymamám élve....

Sajnos ez a nagy igazság.


Próbáljátok óvatosan tornáztatni, az sokat jelent!

2014. júl. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!