Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valami baja ezáltal a...

Lehet valami baja ezáltal a jobb fülemnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy héten át termál fürdőben voltam (múlthét csütörtöktől-most szerdáig).

Múlthét csütörtökön bedugult a fülem,de estére ez magától elmúlt.Péntek reggel amikor felkeltem kicsit mintha be lett volna dugulva,de nem volt olyan vészes...azonban a délelőtt folyamán ismét teljesen bedugult,valamint éreztem h be is gyulladt..Hétfőn elmentem az ottani házi orvoshoz aki gyulladáscsökkentő fülcseppet írt fel rá(ciloxan)[a külső hallójárat gyulladt be,mivel a víz felpuhította,és megtelepedtek rajta a baktériumok]..Ma viszont kénytelen voltam elmenni a saját házi orvosomhoz,mert a probléma (bár időközben javult) mára újra előjött->füldugulás,tompa hallás...ő megvizsgált: azt mondta h nincs benne semmilyen idegen test,és ő lerakódást sem lát(tölcsérrel nézte meg),hanem valószínűleg a termál víz miatt reagált így a fülem,és ezért érzem úgy mintha be lenne dugulva a fülem,illetve ezért hallok tompán--> majd a fül-orr gégészeten kikezelik...azonban telefonáltam a f.o.gégészetre de csak hétfőn tudnak fogadni...

azt szeretném még megemlíteni,hogy fülpiszkálóval nem bántom,úgyhogy nem sértettem meg a dobhártyámat,ezt az orvos is megállapította

aki ezen a területen jártas,meg tudná mondani,h ez okozhat e valami problémát(mármint hogy csak hétfőn tudok majd elmenni a f.o.gégészetre,[gyulladáscsökkentő fülcsepp használata mellett!])??

Másik kérdésem az lenne,hogy idegen testen,elzáródáson,illetve dobhártya szakadáson kívül mi okozhat kellemetlen,füldugulás szerű érzést a fülben,valamint tompa hallást?Esetleg gyógyszeres kezeléssel lehet segíteni az ilyen esetet?


Az értelmes,segítőkész válaszokat előre köszönöm..:)



2014. aug. 1. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
fül-orr gégészeti ügyeletre is el tudsz menni
2014. aug. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg csak hallójárat-gyulladás, valamilyen fertőtlenítővel átitatott géz-csíkot szoktak betenni ilyenkor és pár nap alatt elmúlik.

A tompa hallás miatt szerintem menj el az ügyeletre és ne várj hétfőig.

Ha bármilyen esetleges hallásromlás történt, azon keringésjavítóval tudnak segíteni, de minél előbb segítenek, annál nagyobb az esély hogy hatásos lesz...

2014. aug. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat..remélem semmi maradandó baj nem lesz a hallàsommal..

holnap elmegyek az ügyeletre mindenképp...

2014. aug. 1. 14:13
 4/4 A kérdező kommentje:
Aki esetleg hasonló problémàval küzd és érdekli h mi lett a vége: mindkét fülemet kimostàk,kitisztítottàk és adtak orrcseppet..minden rendbe jött és a hallàsom is (teljes mértékben!) visszatért...:) [ebből làtszik h a háziorvos tölcsérrel nem tudja mindig észrevenni a gondot okozó lerakódàst csak a fül orr gégészeti eszközök]
2014. aug. 4. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!