Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Néha szorít a szívem, szerinte...

Néha szorít a szívem, szerintetek mi ez? Komoly?

Figyelt kérdés

Néha, pár pillanatra hírtelen elkezd hevesen verni a szívem, és kicsit olyan szorító érzés, meg mintha nehéz lenne. Nem tudom máshogy leírni.

Teljesen nyugalmi állapotban jön elő, szerintetek mitől lehet. 22 éves vok.


2010. jan. 11. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Atyaég, ez nagyon sok minden lehet, a "sima" pánikbetegségtől egészen a komoly, életbevágó szívpanaszokig. Szerintem ORVOS lássa, főleg, ha nyugalmi állapotban jön elő!!!
2010. jan. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
lehet,hogy csak front de azért menj el szívultrahangra.
2010. jan. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ilyen nekem is volt/van, de amikor idegesített és elmentem dokihoz nem vettek komolyan, mindenesetre kaptam egy szívritmus mérő műszert egy napra.. az elvileg észreveszi ha nem stimmel valami a szívritmusoddal.. nos nekem aznap pont nem volt olyan szorító érzésem ugyanis nekem furcsán jön elő teljesen rendszertelenül akár nyugalmi állapotba is szintén és biztos a szívem, én érzem, olyankor nem merek megmozdulni sem, próbálok megnyugodni és összehúzni magam és pár perc múlva elmúlik.


Leírtam velem mi volt, hátha te szerencsésebb leszel és észreveszik, mindenképp menj el és nézesd meg ugyanis ez nem egy horzsolás, bármi lehet!

2010. jan. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Menj el holnap háziorvoshoz, az elküld kardiológiára, ahol kb majd 1 hónap múlva kapsz időpontot, aztán ott majd egy szobabiciklit kell tekerned.


Ha túl gyorsan nőttél meg, magas vékony vagy, lehet szívbillentyű zavar, de majd ők megmondják.


Ismerősömnek volt ilyen rosszulléte, neki majdnem minden este az ágyban, de ő 40 évig dohányzott előtte.

Aztán kapott egy kisebb szívrohamot, miután kiderült hogy érszűkülete van az egyik szívbe menő erében. Raktak bele értágító arany csövet, azóta jól van.

2010. jan. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet bármi, a kardiológián kiderítik. Azok ügyesek.
2010. jan. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hali!


Először is, hogy segíthessek kérdezem alábbiakat...

_ Fiú/Lány vagy?

_ Testmagasság/testsúly? Milyen alkat vagy?

_ Sportolsz? Ha igen, mit, és mennyit (óra/nap; nap/hét)


_Alábbiak közül fennáll-e vmeik?

* magas vérnyomás

* dohányzás

* stressz

* cukorbetegség

* mozgásszegény életmód


_ Egyéb tünetek?


_ Milyen időközönként jön elő ez a szorító fájdalom?

_ Mikor mértél utoljára vérnyomást és pulzust?

_ A fájdalom kisugárzik-é valahová?? (karokba, vállba, nyakba, állkapocsba...)

_ Van- ill. volt-e már halálfélelmed?

_ Orvos korábban vizsgált már? Ha igen, mit tartalmaz a diagnózis?


Várom SORRENDBEN a válaszaidat (mindenre válaszolj!)

Üdv: EE

2010. jan. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Először is, hogy segíthessek kérdezem alábbiakat...

_ lány

_ pontosan nem tudom kb 170 cm és 75 kg.

_ nem sportolok


_Alábbiak közül fennáll-e vmeik?

* magas vérnyomás nem.

* dohányzás nem

* stressz konkétan nem, de talán tudat alatt

* cukorbetegség nem

* mozgásszegény életmód na ez eléggé megvan sajnos


_ Egyéb tünetek?


_ Milyen időközönként jön elő ez a szorító fájdalom? ez kb úgy van, hogy naponta többször érzem, hogy hevesen ver a szívem, de mértem a pulzusom, igazából nem is hevesen ver, inkább csak erőteljesen érzem, a szorító fájdalom csak ritkán, este jön elő

_ Mikor mértél utoljára vérnyomást és pulzust? kb. 3-4 napja folyamatosan. egyszer volt egy picit normál fölötti, de amúgy normális

_ A fájdalom kisugárzik-é valahová?? (karokba, vállba, nyakba, állkapocsba...) nem.

_ Van- ill. volt-e már halálfélelmed? mostanában előfordul

_ Orvos korábban vizsgált már? Ha igen, mit tartalmaz a diagnózis? nem, még sosem volt semmi ilyesmi panaszom.


remélem így megfelelnek a válaszok, és írsz valamit.

a többieknek is köszi.

nem nagyon akarok a dokihoz futkozni, pont azért is mert ahogy az egyik válaszoló is írta ez olyan dolog, hogy néha jön elő tök váratlanul, a dokinál éppne minden oké ,akkor elzavar meg stb. de ha nem múlik rászánom magam.

2010. jan. 12. 15:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez nekem eléggé angina pectoris gyanús, ami a szívinfarktus előszel lehet. Ha ilyenkor még pluszban elsápadsz, verejtékezel, szívdobogást érzel, halálfélelmed van... mozgásszegény életmód...


Sztem lehet baj a szívkoszorúereddel, és ha az elzáródik, baj lesz. Meg kéne nézeti sztem egy szívultrahanggal, ill. ha beigazolódik a gyanú, akkor 22 évesen is le7, hogy szívkatéterezésen kell átesned.


Téged az ne érdekeljen, hogy szeretsz, nem szeretsz, orvoshoz járni, ez az ostoba ember gondolkodásmódja.

A helyedben AZONNAL(!!!) MEGNÉZETNÉM belgyógyász-szívsebész szakorvossal, és nem várnék tovább, mert EZ NEM VICC!!! Vizsgáltasd ki magadat, és NE VÁRJ TOVÁBB!

HA TOVÁBB VÁRSZ, AZ ÉLETEDDEL JÁTSZOL!


Ez az én véleményem. Nem vagyok orvos, de van némi rálátásom a dologra.



ELŐZD MEG A BAJT! INKÁBB TE MENJ, MINT A MENTŐ VIGYEN!


Üdv: EE

2010. jan. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy vagy? Voltál már orvosnál?
2010. jan. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!