Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez ellen lehet tenni valamit,...

Ez ellen lehet tenni valamit, és mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Az a problémám,hogy (nem csak nyáron) nagyon sokat izzadok.A hónaljamhoz találtam egy jó dezodort,ami segít.De például egy buliban egy fél óra tánc után már fénylik az arcomon a verejték,valamint a hátamon is érzem,hogy folyik a víz,meg főként a lábam izzad még nagyon.Rendszeresen tisztálkodom,ápolt vagyok,úgyhogy nem tudom mi lehet az oka :( de nagyon zavar,ez ellen tehetek valamit?Ha igen,mit?
2014. aug. 5. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Gyakori jelenség a pubertáskori, főleg hónaljban jelentkező verejtékezés, amit az apokrin mirigyek fejlődése, fokozott működése okoz. Fokozott verejtékezés előfordulhat még nagyobb mérvű alkoholfogyasztás, erős cigarettázás, rendszeres aszpirin fogyasztás esetén is. A pszichés problémák, a szorongás gyakran jár izzadékonysággal. Az egész testet érintő izzadás leggyakoribb oka a láz, amit többnyire fertőzés vált ki, s a szervezet védekezésként reagál vele: a lázzal egy időben megindul a verejtékezés. A csak éjszaka jelentkező erős izzadás oka lehet valamilyen krónikus fertőzés. Leggyakrabban a tüdőtuberkolózis esetén fordul elő. Fokozott éjszakai izzadás lehet tünete egyes hematológiai betegségeknek: a non-Hodgkin és a Hodgkin-limfómáknak. Az endokrin (hormonális) rendszer működésénak zavara is járhat fokozott izzadással. Gyakori tünet a hyperhydrosis a pajzsmirigy túlműködése (hyperthyreosis) esetén. Cukorbetegeknél az izzadás az alacsony vércukorértékre figyelmeztethet. A nők esetében a hormonális változások hatására fokozott verejtékezés következhet be a menstruáció, illetve a klimax idején.
2014. aug. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem fordulj endokrinologushoz
2014. aug. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!