Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sokszor tartottam vissza a...

Sokszor tartottam vissza a vizeletemet, ezért már egyáltalán nincs vizelési ingerem, hanem egyből fájni kezd. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Évekig visszatartottam a vizeletemet, mert az iskolámban olyan higiéniai állapotok voltak, amik egyszerűen nem tették lehetővé, hogy eljárjak pisilni (csak hogy példát említsek, se wc papír, se normális wc ülőke nem volt). Néhány évvel ezelőtt nyári szünetben tapasztaltam először, hogy nem tudtam elvégezni a dolgom. Kellett pisilnem, de nem akart jönni és egy idő után éreztem, ahogy feszít, majd csak akkor sikerült, amikor már borzasztóan fájt. Akkor nem foglalkoztam vele, mert utána csak nagyon ritkán jött elő és nem gondoltam, hogy káros lehet. Azonban két éve egyre rendszeresebb lett. Reggel bementem suliba és a második szünetben éreztem, hogy feszít. Semmi vizelési inger, hanem egyből feszít és hiába mentem el wc-re, semmi. Mindig csak akkor sikerült, amikor már úgy éreztem, hogy mindjárt szétszakad a húgyhólyagom. Itthon nem jelentkeztek ezek a problémák, csak nagyon ritkán, de akkor is könnyen meg tudtam oldani; beültem a wc-re, akár egy óráig is, de végül sikerült, viszont iskolában ezt nem tudom megoldani. Jó esetben is csak 10 percem van rá, ha nem sikerül (márpedig soha nem sikerült), akkor megint 45 percen keresztül szenvednem kell. Voltam már orvosnál ezzel, azt mondta gyakran előfordul és tekintve, hogy a tünetek otthon nem jelentkeznek, inkább pszichés probléma. Mondta, hogy ne könyveljem el rögtön minden wc-re járás előtt, hogy úgysem fog sikerülni és akkor menni fog. Megpróbáltam, de hülyeség. Nem ettől függ szerintem. Azt is javasolta, hogy igyak sokat. Sokat ittam iskolában, de semmi nem változott, csak az, hogy egy alkalom helyett háromszor szenvedtem. Egyszerűen nem tudok mit csinálni vele és az a gond, hogy nagyon befolyásolja az életemet. Nem tudok elmenni moziba, nem tudok beszervezni egy hosszabb utat más városba/országba, nem tudok osztálykirándulásra menni stb. Lehet ez ellen tenni valamit?

16/L


2014. aug. 6. 01:24
 1/1 anonim válasza:

Ha hosszú időre visszatartjuk a vizeletet, akkor az történik, hogy a húgyhólyag és vele együtt az hólyagfal izomzata kitágul, feszül, kifárad és amikor végre ki akarjuk üríteni a vizeletet, akkor a kifáradt hólyagizomzat nehezen tudja magából kipréselni a vizeletet. Nehezen indul meg, lassan folyik és lehet, hogy az összes vizelet nem távozik el, mert a hólyag képtelen teljesen összehúzódni. (Ezt a dolgot én is megtapasztaltam, mert a munkahelyemen olyanok voltak a körülmények, hogy nem volt kedvem bemenni a wc-be, inkább visszatartottam egészen estig, amíg hazaértem. De csak nehezen tudtam pisilni, pedig nagyon kellett már..)

Ha az ember gyakran tartogatja, azért nem érzi a vizelési ingert, mert a hólyag idegvégződései megszokják az állandó nyomást és már csak a feszítést érzékeljük.

A megoldás nyilván az lenne, hogy sohase tartsuk vissza a pisilést, akkor az ilyesmi nem fordulhat elő.

Még az jutott eszembe, hogy nem-e cukorbetegség okozza ezt nálad? Ugyanis írtad, hogy már a második szünetben pisilned kellett, és cukorbetegségre utalhat a szomjuságérzés és fokozott vizeletkiválasztás. Hasznos lenne tudni, hogy olyan alkalomkor, mikor nagyon teltnek érzed a hólyagot, ténylegesen mennyi vizeletet ürítesz? Csak 1-2-3dl-t, vagy lényegesen többet? Mert lehet, hogy csak teltnek érzed, és nem is a hólyagizomzat túlnyúlása, hanem másféle, pl idegi dolog okozza, hogy nehezen tudsz pisilni. Még egy kérdés, hogy csak akkor megy nehezen a pisilés, ha visszatartottad előtte, vagy normál esetben is?

2014. szept. 26. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!