Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az itthoni alap gyógyszerek...

Az itthoni alap gyógyszerek (advil, algopirin, flector) nem alkalmasak öngyilkosságra, ugye?

Figyelt kérdés
A férjemnek most halt meg az apukája, eléggé padlón van,nem beszélt ilyesmiről,de azért nem vagyok nyugodt.A gyógyszereket meg mégsem dughatom el előle,mert ha meg kell neki fejfájásra,vagy valamire..
2014. aug. 10. 14:14
 1/4 anonim válasza:
100%
Nagy mennyiségben bevenni egyiket sem jó, kikészíti a szervezetét úgyhogy szerintem 1-2 elég ha ott hagysz de a többit tedd el nehogy bevegye.
2014. aug. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagy mennyiségben szerintem okozhat szívleállást.

Nekem barátnőm akart öngyilkos lenni otthoni gyógyszerekkel(pontosan nem tudom,mit vett be de náluk is hasonlók lehettek otthon)és majdnem megállt a szíve,az volt a szerencséje,hogy időben észrevették és kimosták a gyomrát aztán meg rohantak vele az intenzívre.

De nem akarlak megijeszteni,nehogy ezen stresszel egész nap:)

Ha gond van úgyis látod majd rajta,elég lesz akkor idegeskedni:)

2014. aug. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :))Igen,akkor úgy lesz,hogy egy két szemet elöl hagyok,a többit eldugom valahová.
2014. aug. 10. 15:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is rejtsd el a biztonság kedvéért, mert ha ezekből túl sokat bevesz, és ha meg nem is hal, akkor is maradandó szervi károsodásai, krónikus betegségei lennének. Bevérezhet a gyomra, az Algopyrin kikészíti a vesét, lehet, hogy veseelégtelenséget okozna (ez még dialízisig is fajulhat), és persze a májnak sem használnak (de nyilván a mennyiségtől függ).
2014. aug. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!