Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Erős szívdobogásérzésem van,...

Erős szívdobogásérzésem van, van másnál is ilyen, betegségre utalhat ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 19 éves lány vagyok. Azért fordulok hozzátok, mert van egy kis panaszom, nem tudom ezzel érdemes-e orvoshoz mennem.

Az egész csak annyi, hogy kb. 2 hete erősen érzem a szívdobogásomat. Nem ver kimondottan gyorsan, mert anya mérte a pulzusom vérnyomásom, de nem volt vele baj, néha kicsit magasabb, de mindig normál határértéken belül van. Csak erősen érzem, ha fekszem is tisztán hallom minden szívverésem.

Szóval szerintetek ez mitől lehet? Semmi más tünetem nincs, vagyis én nem tudom esetleg figyelnem kéne valamire?

Nem vagyok stersszes, meg semmi, szóval nem hiszem hogy ezért van. Ötletek?

Köszönöm minden kedves válaszoló segítségét.


2010. jan. 13. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Az erős szívdobogás érzés minden korosztálynál előfordul. Nekem 16-17 éves koromban voltak ilyen panaszok, valamilyen cseppeket írt fel az orvos és normalizálódott. Ha továbbra is fennáll, menjetek el kardiológushoz.
2010. jan. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha figyelem én is hallom és érzem. Főleg éjjel a csöndben fekve. Ha minden okés, és más panaszod nincs, akkor nem kell vele foglalkozni. Persze kérdezz meg egy dokit is.
2010. jan. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nekem születésemtől kezdve szívzörejem van, ami olykor erős szívdobogásérzéssel jár. Ez csak néhány pillanat az én esetemben, és kb. 4-5 havonta egyszer érzem. Semmilyen gyógyszert nem kell szerencsére rá szednem, és kórházban is 3 évesen voltam vele először és utoljára. Alkalmasságin a doki kiszúrta, és elküldött EKG-ra és ultrahangra, de semmi komolyat nem mutattak ki.

Csal leírtam az én esetemet. Ebből persze ne gondolj egyből a legrosszabbra!

2010. jan. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem az energiaitaloktól szokott dobogni.
2010. jan. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!