Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Befolyásolja a betegségemtől...

Befolyásolja a betegségemtől való félelem az életem. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Kb egy fél éve diagnosztizáltak nálam egy betegséget, aminek a tünetei sokszor előjöttek munka, utazás vagy csak egy egyszerű bevásárlás során. Mára ma már sokszor egy metróval való utazás is problémát jelent. Aggódom, hogy mi lesz ha megint rosszul leszek, és ahogy a gondolat befészkeli a fejembe magát, már érzem is, hogy rossz a közérzetem, menekülnék a nyitott térre. Szorongok talán, vagy nem tudom mi lehet ez. Igyekezek olvasással vagy zenével lefoglalni magam, de ez nem minden esetben hatásos vagy épp megoldható. Orvoshoz nem tervezek menni, mert nem szeretnék még több, komolyabb gyógyszert kapni, amik esetleg lenyugtatnak vagy bármi. Ez tudom, hogy csak félelem, és csak a gondolataimban van. Mintha a diák rástresszelne egy dolgozatra. Nem akarom, hogy a félelmem befolyásoljon!
2014. aug. 13. 21:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Mindenképpen pszichológus. A pszichológus nem fog gyógyszert adni, nincs joga hozzá, nem orvos. Viszont képzett szakember, aki tudja, mit tud kezdeni az ilyen helyzetekkel. Hajrá!
2014. aug. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!