Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bokasüllyedéssel, lúdtalpbetét...

Bokasüllyedéssel, lúdtalpbetéttel magassarkú?

Figyelt kérdés

Sportcipőt nem lehet mindenhova hordani (pl állásinterjú), a lapos női cipők meg sztem rondák.

Nem tűsarkúról van szó, inkább a szögletes sarkú cipőkről.

Van aki hord ilyet lúdtalp betéttel? Milyen?



2014. aug. 14. 17:19
 1/2 anonim válasza:

Ugyanez a problémám van, és sokat próbálgattam. 5 cm magasságig működik (lehet vékony sarkú is, az nem számít). Annál magasabbhoz viszont nem jó, mert a betét nem tud úgy meghajlani, mint a talp íve. Plusz arra számíts, hogy a betét kicsit megemeli a lábad, és ha nem elég magas a cipő oldala, akkor nem fog jól tartani... ezért az elegáns cipőkből keresztpántosat vagy bokapántosat javaslok.


Azért néha (ha nem kell sokat gyalogolni) hordok én 8-10 centis magassarkúkat is, persze a betét nélkül. Attól a kis időtől nem lesz semmi bajom. :)

2014. aug. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Amúgy mindenképpen zárt cipőről lenne szó. Bokacsizma konkrétan, mert azt ősszel és tavasszal is lehet hordani. Gondolom nyárra majd muszáj lesz valami nyitottabbat találnom.


Lehetne még egy kérdésem?

A lúdtalpbetéttel neked elmúltak a fájdalmak?

Nekem ugyanis nem. Annyi, hogy másképpen fáj, érzem hogy tartja a csontozatomat, de attól még fáj, és több óra után akár az egész gerincemre és mindenemre kihat, teljesen elfáradok.

Ez normális, vagy nem jó a talpbetét?

2014. aug. 15. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!