Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magassarkú egész napos viselés...

Magassarkú egész napos viselése miatt alakulhat ki erős derékfájás?

Figyelt kérdés

Ma egész nap egy magassarkú cipőben kellett lennem, új volt még nem jártam benne sokat, ráadásul ma végig rohangáltam, kb 6 kilométert sétáltam benne, ha nem többet. Már 10 óra körül éreztem hogy kényelmetlen de muszáj volt viselni..

Nap végére majd leszakadtak a lábfejeim, a talpam szúrt és vérzett is kicsit a lábujjam. Viszont a derekammal semmi probléma nem volt, most estére viszont nagyon elkezdett fájni, alig tudok kiegyenesedni vagy lehajolni, lehet ez emiatt? És ha igen mit tehetnék ellene/mikor fog elmúlni?


2013. márc. 13. 21:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanis a lábadat nem megfelelően tartja, és a törzsed súlyát a derekadnak kell viselnie. Ha sokat mászkáltál, esetleg emeltél, hajoltál, akkor főleg. Nekem is nagyon fájt egyik nap, igazából fogalmam sincs, miért, mert semmi rendkívülit nem csináltam. Talán csak egy rossz mozdulat. Nekem eleve elég érzékeny a derekam, nem vagyok még 30, de több lumbágón is túl vagyok. Kend be és tartsd melegen. Amikor anyámnak volt lumbágója, fel sem tudott állni, egész nap a földön hevert egy pokrócon, apám és bátyám segítségével tudott csak wc-re vagy akárhová menni. Nekem ilyen szerencsére még nem volt, de olyan már volt, hogy legalább 3-4 perces folyamat volt, hogy felálljak ha leültem, vagy leüljek ha felálltam. Lehajolásról szó sem lehetett... nincs esetleg bokasüllyedésed? Az is okoz derékfájást, ha van, és erre rátettél még a magassarkúval és a sok rohangálással, esetleg plusz egy rossz mozdulat, akkor nem csodálom, hogy oda a derekad... ha nem javul, fájdalomcsillapítót is vegyél be. Anyámnak a Voltaren segített, nekem az nem, bár ritkán alkalmazok bármilyen gyógyszert is. Feküdj valami kemény dolgon, sé próbáld egy picit majd tornáztatni, de csak ha nem fáj nagyon. Nekem a reggeli és esti 5-10 perces deréktorna általában segít, csak nem mindig csinálom :)
2013. márc. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :-)

Keményen feküdtem és jól betakaróztam illetve bekentem, enyhül, már jobb sokkal, de még mindig fájdogál 1-1 mozdulat után, remélem hamarosan elmúlik már teljesen. :-)

Lúdtalpam van, meg valami elsimult háti kyphosis (fogalmam sincs ez mit jelent, doki azt mondta hogy semmi olyan amivel foglalkozni kellene..) de bokasüllyedésem tudtommal nincs.

2013. márc. 14. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!