Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tegnap megint kb 2,5 l vizet....

Tegnap megint kb 2,5 l vizet. Mára fogytam egy kilót. Az nem baj? Halottam már erről a fogyókúráról. De ez nem árt? Ugyanis 2l be kéne vinni a szervezetbe, akkor nem lehet baj nem? 13/L

Figyelt kérdés

2014. aug. 15. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:
A viztől semmi bajod nem lesz,nyugi:)
2014. aug. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben :) Csak láttam egy oldalt ahol olyanokat írtak,hogy vesének árt stb.
2014. aug. 15. 09:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe ezt a két cikket, mely szerintem nagyon jól öszefoglalja a kérdésedre a választ.


[link]


[link]


Az elsőnek, azért bizonyos esetkben lehet:

"A gond akkor van, ha a vízfogyasztás intenzitása folyamatosan meghaladja a kb. 1,0 liter/óra mértéket – ekkor a szervezet már nehezen tud kompenzálni (főleg, ha nincs fokozott vízvesztés, pl. izzadás formájában). Ettől már felborulhat a vér elektrolit-egyensúlya (hiponatrémia alakul ki), ami komoly rosszullétet, akár halált is okozhat. Több halálesetet is leírtak már, amikor jelentős fizikai aktivitás után a nagy mennyiségű vízfogyasztás rosszullétet, halált okozott, vagy egy 8 órás időtartam alatt elfogyasztott 10 literes vízmennyiség okozott halált."

2014. aug. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 fosfosfosfos ***** válasza:
Nem fogytál semmit, a szervezeted nem tárol annyi vizet feleslegesen. 1 kiló zsír az 7000 kalória. Ha nem csináltál annyi deficitet akkor sz*rt se fogytál ;)
2014. aug. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!