Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jobban fáj a vérvétel, mint a...

Jobban fáj a vérvétel, mint a szuri?

Figyelt kérdés
Fenekembe jó párszor kaptam már injekciót, vérvételen viszont ezer éve nem voltam, de most muszáj... Nagyon félek tőle, bár elég jól állnak a hisztimhez. Megbeszéltük, hogy utolsó leszek, hogy utána nyugodtan feküdhessek (ájulós vagyok) és eleve fekve adják be, meg mesélnek közben vicceket. :D Szóval tényleg próbálták oldani a félelmem, de nem tehetek róla, a gondolatára is elfog a pánik.
2014. aug. 18. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem fáj egy cseppet sem.
2014. aug. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Inkább az a szar, hogy sokkal tovább tart. Én tűfóbiás vagyok, nekem a szuri sokkal jobban fájt
2014. aug. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szuri rossz, mert fáj. A vérvétel szerintem kellemesebb, viszont tovább tart.
2014. aug. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem sokkal kevésbé fáj a vérvétel, mint a szuri.
2014. aug. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sokkal kevésbé fáj, viszont nagyságrendekkel kellemetlenebb érzés, mert sokáig tart, meg érzed, ahogy a tű a bőröd alá csúszik (jobban, mint a szurinál), meg ahogy végig ott van, néha még kicsit mozgatják is, igazgatják... böee....

Én nem vagyok kifejezetten ájulós, de vérvétel után úgy kell hazatámogatni, még akkor is, ha a rendelőben már feküdtem fél órát. :D Ha vérvételre megyek, aznapra már nem tervezek semmi mást.

2014. aug. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Biztosan tovább fog tartani, de jó hír, hogy csak egy fiolával vesznek, tehát nem igazán fogják cserélgetni. (ezt ígérték, bár lehet hogy csak a beetető duma volt :D ) Az a baj, hogy a napokban már nagyon sokszor lettem rosszul, ájultam is nem régen, így ettől félek. De majd pofátlan leszek, és fekszek amíg nem érzem 100%-nak magam. A fájdalomtól kicsit megnyugodtam, ha azt mondjátok jobb, mint a szuri... (bár ez fura, hiszen itt vastagabb a tű, nem? )
2014. aug. 18. 21:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Dehogy vastagabb, ha szerencséd van, akkor pillangó tűvel szúrnak, az vékony és kevésbé fáj. Már pic vékony tűk vannak :) Amúgy a fiola az tök mindegy, tőlem vettek már 9-el, meg eggyel is, tök ugyanaz, úgyis egyszer szúrnak.
2014. aug. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hú, ez megnyugtató, köszönöm! Kicsit meggyőztetek, hogy talán túlélem, ha túl vagyok rajta, írok, hogy tényleg. :D
2014. aug. 18. 21:46
 9/10 anonim ***** válasza:
[link] Tőlem ilyenel szoktak venni.
2014. aug. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nos, túléltem! Fekve vették, és mivel legutóbb szuriból is rögtön kettőt kaptam, így ez a vérvétel se tűnt hosszabbnak. Szerencsére nagyon ügyes volt a nő, elsőre eltalálta, pikkpakk levette, és aztán fekhettem még. Köszönöm a válaszokat!
2014. aug. 19. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!