Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Embóliát fogok így kapni?...

Embóliát fogok így kapni? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma voltam vérvételen, ahol azt mondták, hogy 5 percig szorítsam rá utána a vattát. Körülbelül 5 perc után vettem le a vattát, és amikor levettem,a sebből egy nagyon kevés vér még jött, kb annyi hogy az ujjammal hozzáértem, épp csak látszott egy kis halvány vér. Nagypapám azt mondta, hogy tovább kellett volna tartanom, mert így lehet embóliát kapni, ha kialakul egy vérrög. Kb. fél perccel miután levettem és vérzett, nyomtam még egy zsepivel pár percig, utána már nem vérzett. A kérdés, hogy mennyi esély van rá, hogy vérrög alakult ki és elzárja egy eremet? És ha kialakult, mennyi idő alatt jut el addig hogy elzár egy eret? Mennyi idő után nem kell már aggódnom? Nem színeződött el, csak kicsi fáj ha behajlitom. Kicsit aggódom...



2014. aug. 11. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség amit a nagyapád mondott. Annyi az esélye ennek, mint hogy sétálsz az utcán és a fejedre esik egy zongora. Vagy nem, talán ennek még nagyobb is az esélye.
2014. aug. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a vicces kommentet, most megnyugodtam és mosolyogtam is egy jót! :) Ment a zöld kéz!
2014. aug. 11. 11:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Én sokszor csak 1 percig nyomom rá :D 7 éve járok vérvételre negyed évenként, nem kaptam embóliát :D
2014. aug. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kialakul egy vérrög, különben nem állna el a vérzés :) Ne aggódj, ennyitől nem lesz embóliád.
2014. aug. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is már évek óta járok a cukorbetegségem miatt negyedévente, csak eddig mindig addig szorítottam amikor a vatta levételénél már semmit se vérzett, de most már teljesen megnyugodtam, szóval köszi mindegyikőtöknek:)
2014. aug. 11. 16:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Ebből semmi gond nem volt még eddig, senkitől nem hallottam ilyent. Viszont egy dolog miatt én is legalább 5 percig nyomom erősen azzal amit rátesznek vérvétel után.


Ha gyorsan elengeded akkor az érben a sebzés helye még nem záródott el teljesen a szervezet egészséges védekező működése által és a vér még kijöhet a köztes szövetekbe, ahol csúnya véraláfutásokat is okozhat.


Nem veszélyes dolog de kicsit zavaróan látványos marad még egy ideig a feketés-bordós nyoma, ha nem szorítod a vérvétel után még néhány percig. Szóval legfeljebb esztétikai problémát okoz.

2014. aug. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, a véraláfutásról tudok, nekem még sosem volt olyan a karom, mert mindig szorítom pár percig, de láttam már képeken és nem nyújt egy kellemes látványt.
2014. aug. 12. 14:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Ennyi az összes esztétikai gond lehet csak ezzel.

Viszont akkor Te jól csinálod! :)

2014. aug. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!