Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vörös a kézfejem, mit...

Miért vörös a kézfejem, mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Tavaly télen tapasztaltam először, hogy hidegebb időben a kézfejem bevörösödik, néha még lilás foltok is kialakulnak rajta. Ritkán, de szokott viszketni is. Mikor hazaértem, a meleg lakásban többnyire elmúlott. Kenegettem testápolóval, de csak annyit értem el, hogy nem száradt ki a bőröm. Tavasszal elmúlt, így nem is foglalkoztam vele tovább, de most, hogy szelesebb, hűvös idő van, megint ugyanaz van. (Nem tudom, hogy számít-e, de ha megnyomom a kézfejem egy pontban, akkor jópár másodpercig fehér marad ott)

Veletek előfordult már ilyen? Mi okozza? Elmentetek vele orvoshoz, vagy otthon is gyógyítható?


15F


Előre is köszi!



2014. aug. 26. 16:32
 1/1 anonim válasza:

Röviden, azért vörösödik ki a kézfejed mert élsz.


Az emberi test olyan, mint egy folyadékhűtéses motor. A vér a hűtővíz. És a fejed, kezed, lábfejed, stb. a hűtőrács. Egy tesi óra után ezért olyan forró az arcod, mert oda folyik a meleg vér. Így hűti magát a tested. Erre még rásegít az izzadás.


Télen meg hideg van. Ha nem záródna el a vér folyása a "hűtőrácsban", kihűlnél és meghalnál.

De nem hülye szervezet, és elzárja. Ha ilyenkor leveszed a kesztyűt és megnézed, fal fehér lesz a kezed. Aztán, amikor belépsz a jó meleg lakásba, újra megindul a vér a kezedben. Ettől pirosodik ki és kezd el viszketni mint az atom. Ahogyan tér vissza bele az élet.

2014. okt. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!