Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mekkora a húgyhólyag befogadó...

Mekkora a húgyhólyag befogadó képessége? Mennyi vizeletet tud maximum magában tartani a nélkül, hogy egy csepp is távozna belőle?

Figyelt kérdés
2010. jan. 17. 00:20
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem annyira a hólyag befogadóképességén, hanem sokkal inkább a záróizmok erősségén múlik. Van, aki gyakran, keveset pisil és akad, aki csak 8-10 óránként, de akkor annyit, hogy egy ló is megirigyelhetné.

Az inkontinenciával küzdőknek sem a hólyagjuk befogadóképessége csökken, hanem a záróizmuk gyengül.

Utánanéztem a neten: átlag 300-350 cm3-t, maximum kb.500 cm3-t írnak a hólyag befogadóképességére.

2010. jan. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Én is úgy tudom, hogy 500ml. De: „Az első ingerek 80 ml-es telítettségnél érezhetők, de ekkor még sokáig továbbtelítődik a hólyag.”

Nekem sikerült 1500ml „összegyűjtenem”. Igaz, nem önszántamból, hanem gerincsérv miatti vizeletelakadástól.

Az orvos azt mondta, ha kb 20percel később visz be a mentő, nekem annyi!

2010. jan. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Juj, szegénykém. És nagyon fájt, hogy nem tudtál vizelni?
2010. jan. 17. 19:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyszer rengeteget ittam egy óra előtt még gimis koromban és nem tudtam kikéreckedni órán. De már a 10. percben nagyon kellett. Kicsöngőnél kb kitörtem az ajtót úgy rohantam ki, be a wc-be és kb 3-4 percig csorgott. Akkor pisiltem a legtöbbet, szerintem meglehetett két csészényi.

Utána megtanultam, soha többet nem ittam óra előtt vagy ha igen, csak 1-2 apró kortyot.

2015. márc. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
bocsánat, bögrényi :D
2015. márc. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én keltem már úgy fel részegség után hogy azt hittem szétszakadok, és telepisiltem egy másfél literes cappy-s flakont (ne kérdezzétek a körülményeket) és még utána is produkáltam kb fél decit szval ott lehetett a befogadópésség határa
2023. febr. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!