Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van okom félni? (HIV)

Van okom félni? (HIV)

Figyelt kérdés

Családba volt egy kis perpatvar, és a vért nekem kellet utána feltakarítanom, egy olyan egyén után, aki drogosokkal létesített egy időbe szexuális kapcsolatokat, védekezés nélkül.(az illetőről nem lehet tudni hogy HIV fertőzött e.)

Ezért érintkeztem takarításkor a vérrel.


2014. aug. 30. 14:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hogy érintkeztél?

Én vért biztosan gumikesztyűben takarítanék (meg minden más gusztustalanabb dolgot). Az is számít, hogy volt-e a kezeden valamilyen seb, sérülés. Mennyire lettél véres?

2014. aug. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha nem volt seb a kezeden amivel érintkeztel a vérrel akkor nem tud bejutni a szervezetedbe csak seben keresztul
2014. aug. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tanuld még hogy vérhez mindig kesztyűben nyúlj. Menj el szűrésre ha az megnyugtat. Egyébként nem valószínű bár hepatitises emberből több van úgyhogy arra is kérd a szűrést ha úgy döntesz elmész.
2014. aug. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mennyi idö telt el a vér odakerülése és a takaritás között?
2014. aug. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A hív fertőzés 3 hónapig lappang úgyhogy még várj a vizsgálattal mert még nem mutatna ki
2014. aug. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Menj el szűrésre (HIV, HBV ha nem vagy oltva, HCV).


De hogy ne rettegd végig a várakozást: a vér takarítása közben igen kicsi az esélye, hogy bármelyiket is elkaptad. Kórházakban, tűszúrásos baleseteknél, amikor a friss(!) vér közvetlenül(!) bekerül a szervezetbe, akkor is csak az esetek töredékében jön létre fertőzés.

2014. aug. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nem volt seb a kezeden, nem lett semmi bajod. Én azért vért kesztyűben takarítanék. Meg, most, hogy írok, felmerült bennem, mekkora perpatvar volt ott, hogy vért kellett takarítani?? Mi is veszekedős, balkáni család vagyunk, de vér még nem folyt. :D
2014. aug. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7 nem vagyunk romák, és vérző illető kattant egy kicsit, ön és közveszélyes magát ütötte. Egyik ujjamon van egy kis égési sérülés, aminél a hólyag kidurrant, így a felső bőr réteg kicsit hiányos. Ez az egyetlen egy sérülés van csak a kezemen.
2014. aug. 30. 15:40
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem azon keresztül nem jut át csak ha az egész borfelulet hianyos
2014. aug. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy romák vagytok? Vagy már a balkáni itt azt jelenti? Mi mondjuk görög-magyar család vagyunk, azért írtam, nem tudtam, hogy ez már rögtön pejoratív, és védekezést vált ki. Így leírva változatlanul nem hiszem, hogy bajod esett volna, pláne, hogy az illető sem biztos, hogy beteg, de ha tartasz tőle, csináltass egy tesztet, 3 hónap múlva.
2014. aug. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!