Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szédülés, fejfájás és hányinger?

A Császár kérdése:

Szédülés, fejfájás és hányinger?

Figyelt kérdés

Három nappal ezelőtt kezdődött.

Nem ittam valami sokat, magas a vérnyomásom és mikor elkezdődött volt egy kis vitám és sokat idegeskedtem valami miatt. Mondhatni sok stressz ért.


A fejfájás nem erős, inkább gyenge és tompa és a fejem jobboldalán felül jelentkezik. Akkor érzem leginkább ha hirtelen elfordítom a fejem jobbra valami miatt.


Lehetséges, hogy ez migrénes fejfájás? vagy csak a stressz miatt alakult ki, illetve hogy mindkettő? És mit lehet tenni ellene? Még sose volt olyan fejfájásom, ami több napon keresztül tartott. Eddig mindig elmúlt pár óra alatt.


25/F



2014. aug. 31. 12:49
 1/3 A kérdező kommentje:
És napi 10-15 órát ülök számítógépnél.
2014. aug. 31. 12:51
 2/3 gömbicica ***** válasza:

a napi 10-15 órás számitógép előtt való ücsörgést -akár munka, akár szabadidő- jó lenne minimálisra csökkenteni!!!!

szerintem ez nem migrén.

ital, magas vérnyomás, vita. kell ez????


egyáltalán kezelt a vérnyomásod?

Kezelés tekintetében: először is igyál vizet!!!! nem kortyokat, pár pohárral. de nem egyszerre!!!!


A napi 1,5 -2 liter minimum. lehet hogy már ettől el fog mulni a fejfájásod!!!!


Aztán: Tornával szerintem segithetsz még magadon.


vállkörzések fejkörzések lassan!!!nyaki oldalsó izmok nyujtása. ha jobbra hajtod a fejed, akkor a bal karoddal lefelé nyujtózz és forditva is.

persze mindezt állva!!!

lehetőség szerint nyitott ablaknál, valamint javasolnám a légzésed mélyitését, és figyelemmel kisérését.


A viz az elsődleges!!!!!! szerintem OK leszel.

25 évesen meg magas vérnyomással :-(((((

mi lesz később? haragudni fogsz, de az alkoholt fogd erősen vissza, és kevesebb időt tölts gép előtt!!!!

üdv. Edit.

2014. aug. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Üdv! :)

Egyáltalán nem iszom alkoholt, nem tudom h jött ez. ^^

Se nem dohányzom, meg ezek.


A vérnyomásom már 14 éves korom óta magas, szedek rá gyógyszert úgy két napja. A számítógépezést igyekszem a minimálisra csökkenteni.

2014. aug. 31. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!