Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van itt valaki, akinek gyermek...

Van itt valaki, akinek gyermeke epilepsziás?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy hogyan fogadják az oviban az epilepsziás gyermekeket.

Eddig nyugodt voltam, de most, fél nappal ovikezdés előtt nagyon beijedtem.

Nyáron derült ki, azaz beiratkozás után, hogy epilepsziás a gyermekem. Félek, mi lesz holnap, hogyan, mikor közlöm majd, s ugyan kivel a gyermekem betegségét, és milyen reakció lesz, félek, hogy azt mondják, nem tudják vállalni így.

Haragszom az orvosra is, amiért nem adott papírt, amin feltüntetné, hogy teljes életet él a gyermekem, hogy gyógyszert szed és hogy rohamai nem nagyon vannak azóta. Ha én mondom, biztosan nem fogják úgy elhinni, mintha orvos írta volna.

Kétségbe vagyok esve teljesen. Kérlek aki volt már hasonló helyzetben, írjon, akár csak a másik oldalról is, tehát akinek a gyermekének ovistársa ilyen beteg, stb....



#óvoda #epilepszia #ovikezdés #epilepsziás gyermek #ovikezdés epilepsziásan #epilepsziás gyerek
2014. aug. 31. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok érintett, de m
2014. szept. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szerezz orvosi papírt, amire rá van írva, hogy mehet közösségbe, próbáljátok ki a tejmentes diétát, állítólag csodát tesz epilepsziásknál.
2014. szept. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Epilepsziás gyerekekkel dolgozok,mondjuk ők súlyos halmozott sérültek de alapvetően gyógyszerekkel tényleg jól karban tartható,én 1 éve dolgzok velük e még nem sok rohamot láttam,viszont bárhova kiviszem őket (Diazepam) ezt kezelő görcsoldó gyógyszer mindig van nálam
2014. szept. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak ismerősöm van de neki nem volt gond.a gyògyszert ràbiztàk az ovònőre és a gyerek is értelmes volt hogy meg tudja mondani hogy be kell vennie a gyògyszert.nàluk elvileg ha 1-2évig tünetmentes akkor lassan abba lehet hagyni a gyògyszert.sok alvàssal ès megfelelő étkezèssel is segithet a tünetek gyakorisàgàn
2014. szept. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Az én gyermekem kiscsoportos, 3 hetes kora óta epilepsziás. 2 féle gyógyszert szed: reggel és este kell adni mindkettőből. Az óvónéniknek mindent elmondtam, kissé megijedtek először. Tájékoztattam őket, hogy mire kell figyelni, leírtam nekik a Diazepham beadásának módját, stb. Ezt kiragasztották a szekrényük belső felére, hogy szükség esetén gyorsan elő lehessen szedni. Elmondták, hogy még nem volt dolguk ilyen gyerekkel, de elfogadták a helyzetet és azóta nincsen gond. Semmivel nem másabbak a mi gyerekeink, csak kicsit jobban oda kell rájuk figyelni!


Megnyugtató volt számukra az, hogy elmondtam a dolgokat és a szükséges teendőket.

2015. febr. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még csak most olvastam a kérdésedet.

Nekem is epilepsziás a gyerek, valószínűleg többek között ezért is raktak ki a körzeti oviból... :(

Veletek mi újság?

Szívesen beszélgetnék, néha én is úgy el vagyok kenődve emiatt... BÁr már az első sokkon túl vagyunk, 3 éves szülinapján derült ki, hogy beteg, most már 5 éves lesz lassan.

2015. febr. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!