Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha elmúltam 19...

Mit csináljak ha elmúltam 19 és a gyermek háziorvosomhoz már nem mehetek? Bármelyik másik háziorvoshoz átmegyek és ellát?

Figyelt kérdés
Elfelejtettem elintézni a nyáron és most eléggé beteg vagyok.

2014. szept. 8. 06:40
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Ki kell kérned a kartonodat a gyermekorvostól, és átviszed egy választott felnőttorvoshoz. Addig, ameddig ez nem történik meg, addig mehetsz ügyeletre.
2014. szept. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem igy van, elso. Nem kell ki kérnie semmit, ki se adjak. A választott orvosnak kell ki kérnie. Nézz utana, ki a körzetileg illetékes orvosod, o koteles fogadni. Választott orvos nem koteles. Ügyeletre mehetsz, természetesen, de az csak rendezési időn kívül van,
2014. szept. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Jól írja az 1-es, mi is átballagtunk a kikért és lezárt borítékkal a kezünkben:)) De ha most beteg vagy, elmehetsz akihez tartozol, és ezt később elintézed.
2014. szept. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Hat párszor mar váltottam orvost, soha nem kellett kikérném semmit....
2014. szept. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Bemész a dokihoz, mondod, hogy szeretnél átjelentkezni, felveszi az adataidat, a többit elintézi a két doki egymás között.
2014. szept. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

Felesleges vitatkoznotok, mert mindkét verzió elképzelhető!

Mikor a tesóm 18 éves lett, akkor bementünk vele a gyerekorvoshoz, elkértük a kartont, és átballagtunk a kb. két percre lévő felnőtt orvoshoz, odaadtuk a karton, és megbeszéltük, hogy mostantól hozzá akar tartozni. (Asszem, még csak nem is az az orvos volt, akihez utca szerint tartoznánk, de fogadta őt.)


Mikor én 18 lettem, mivel kb. sosem voltam beteg, és orvosnál előtte vagy 5-6 évig nem jártam, eszébe sem jutott senkinek ezt az egészet elintézni.

Mivel 20-21 évesen elmentem a felnőtt orvoshoz, akkor döbbent rá mindenki (velem együtt), hogy a kartonom még mindig a gyerekorvosnál van. :) A doki simán fogta, és felkérte magához. Nagyjából öt perc alatt át is hozták.


Szóval nem csak egy fajta jó válasz létezik, kár tényleg ezen veszekednetek, és kölcsönösen lepontozni egymást!

2014. szept. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De, csak egy fajta jo valasz van, ugyanis az orvosi kartont nem adjak ki a betegnek soha, semmilyen körülmények kozott. Tehat az lehetetlen, hogy te, vagy a Kovács Pisti elkéri az orvostól. Max egy másolatot adnak rola, az eredeti nem kerül a beteg kezébe.
2014. szept. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, utolso, ket eset van: vagy kaptal egy másolatot a dokumentumokról, vagy csak egy levelet, amiben az addigi haziorvosod tájékoztatta a választottat, hogy majd küldi a dokumentációt. Abban viszont egyet értünk, hogy sok itt az idióta.
2014. szept. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat (: elmentem egy választotthoz és egy papìr kitöltésével ( régi doktornő neve cìme stb ) már el is kérték a kartont és el is láttak mostantól oda tartozom.
2014. szept. 9. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!