Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet, hogy tegnap...

Mitől lehet, hogy tegnap többet pisiltem, mint amennyit megittam? Nem kéne hasznosulnia?

Figyelt kérdés
2014. szept. 12. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
A pisi nemcsak a megivott folyadékból keletkezik! honnan tudod amúgy, hogy mennyit pisiltél? Mérni (gyűjteni) kell?
2014. szept. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert a kajának is van nedvességtartalma.
2014. szept. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Onnan tudom, hogy vesevizsgálat miatt 24 órás gyűjtőtt vizelet kellett, direkt írtam is, hogy mennyit ittam, mert már elején sokat pisiltem.

Megszoktam, hogy általában 1-1,5 litert pisilek, miközben 3 liter folyadékot iszok általában. Most 2400 ml lett, és 2200-at ittam meg.

2014. szept. 12. 16:24
 4/9 anonim ***** válasza:
kipisiltad a tegnapi és az előtte lévő pisit is. Amúgy a víz nem csak pisivel távozik, hanem kakilás esetén is, ahogy hányás, lélegzés is tartalmaz egy kis nedvességet, ahogy kifújod az orrod, vagy ahogy izzadsz.
2014. szept. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Reggel pisiltem ki a tegnapit, azt nem kell belevenni a vizsgálatba. Tehát anélkül lett annyi.
2014. szept. 12. 18:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Az emberben jelentős vízbuffer van. Véred, nyirokfolyadékod, sejtjeid belső része, illetve a köztük lévő álomány. Ezek folyamatosan eresztenek ki és vesznek fel vizet. Ha valami vizsgálat, vagy gyógyszer szedése miatt eltérő éltvitelt folytattál, keveset mozogtál, (nem kellett izzadnod sem) akkor a szervezeted megaszabadult némi víztől. Az is lehet, hogy valakinek a lába vizesedik, dagad pl. szívprobléma miatt. Ilyenkor vízhajtó ételek, vagy gyógyszerek hatására felgyülemlett akár több liternyi víz is távozik. Szóval nyugi. :)))


Egyébként a víz be/kiviteli mérleget pl. élsportolóknál többhetes vizsgálattal szoktak ellenőrizni. Párnapos mérés a világon semmit se jelent, mint azt többen már írták is.

Az embernek több, mint 60%-a víz. Párdecis ingadozások egy tengerben teljesen normálisak. :)))


Ajánlom pl. ezt a grafikont tanulmányozni:

[link]

2014. szept. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem a víz be-kivitelt vizsgálják, hanem a vese fehérje ürítését. Csak ahhoz mérni kellett, azért kérdeztem, sose volt ilyen eltérés.
2014. szept. 14. 11:53
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]

A sóhiány is lehet oka a sok vizelet ürítésnek.

Vigyázat!!!!! Nem mindegy,milyen sót használunk a konyhánkban!!!!!

2014. szept. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-as válaszoló vagyok,az alábbi videóban elhangzik,hogy nem azonnal mutatja ki a laborlelet,ha kálium van túlsúlyban,vagy ha a nátrium klorid kevés

https://www.youtube.com/watch?v=Fc8n6dMLpBo

2014. szept. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!