Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fürdőkádba esett működő...

Fürdőkádba esett működő hajszárító valóban halálos áramütést okoz?

Figyelt kérdés

Filmekben, krimikben látni ilyesmit, tán az egyik Columbo részben is van ilyen, ahol a gyilkos így végez a kádban ülő áldozatával.

Ez csak legenda vagy tényleg ennyire veszélyes a dolog?


A Pogány Madonna című 1980-as magyar film kapcsán merült fel bennem a kérdés, amelyben van egy jelenet, ahol a gyerek a fürdőkádban úszó játék vitorlás hajót hajszárítóval fújja. Hogyan engedhettek egy ilyen veszélyes magatartást sugalló jelenetet filmre vinni?



2014. szept. 13. 14:29
 1/3 szamo77db ***** válasza:
65%
Igen, hiszen a víz vezeti az elektromos áramot! Az pedig, hogy a fürdőkádban ülő gyerek kezébe hajszárítót adnak, rettenetes felelőtlenség!
2014. szept. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Hogyne okozna. Ugye tudod hogy a hálózati feszültség halálos jellegű az a 230 volt ami benne van, ez nem csak a fürdőkádba eső hajszárítóhoz köthető hanem minden más olyan elektromos berendezésre ami hibás működés esetén vezeti az áramot és ha az ember éppen hozzáér akkor annyi.


Mifelénk a szomszéd településen volt is egy olyan példa hogy a villanybojler földelését rosszul oldotta meg a szolgáltató és az illető aki már évek óta ott lakott nem tudott róla mert mindig akkor fürdött amikor a bojler nem üzemelt ugye az éjszakai áram nem akkor kapcsolt be. De amikor más időpontban ment fürdeni akkor volt éjszakai áram és ahogyan ült a kádban és engedte a vizet felkapcsolt a bojler, és mivel a víz vezeti az áramot meg az emberi test is szintén így hamar áramütést kapott és egyből leállt a szíve.

Egyébként sok mindentől függ hogy ki mikor hal bele egy áramütésbe mert ugye ha nyakig benne van a vízben simán vezeti az áramot a testbe és könnyen áthaladhat a szívén ami azonnali szívmegállást okoz. Ha csak a balkezét éri az áramütés és a lábán keresztül vezeti az áramot a földbe akkor is okozhat szívmegállást mert nagy eséllyel halad át az áram. de hallottam olyan példát hogy valaki a jobb kezére kapta az áramütést és túlélte bár nagyon rosszul volt és kórházban volt de mivel a szívét nem érte az áram legalább is nem haladt át rajta ezért is úszta meg.


De sajnos velem is megesett már hogy a munkahelyemen a főnököm rossz hosszabbítót adott ki véletlenül amin hibás volt a szigetelés és sajnos én sem figyeltem oda, és sikerült belenyúlnom és telibe megrázott az áram, de mivel vastag gumitalpú cipő volt rajtam és más áramvezetőhöz nem nyúltam így csak a bal kezem zsibbadt el meg beszédültem tőle, plusz a főmegszakító is azonnal lekapcsolt így szerencsére megúsztam a dolgot, bár kórházba kerültem vele és több napig is rosszul voltam, de szerencsére a főnököm korrekt módon vállalta teljes mértékben a felelősséget, együtt működő volt a kivizsgáló hatóságokkal is, kártérítést is kaptam, meg az én büntetésemet is bevállalta mert ugye engem is megbüntettek volna mert a nekem kiadott védőfelszerelést, gumikesztyűt nem használtam amit valóban kiadott mert aláírtam és a zsebembe volt nem pedig rajtam. De ettől független korrekt volt az egész, mert mindenki hibás volt benne sajnos de mivel ilyen jól megúsztam így nem volt ennek igazán következménye.

2014. szept. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amúgy a Columboban turmixgép volt, nem?
ápr. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!